Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pozor na palubní kamery v Rakousku: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pozor na palubní kamery v Rakousku

Poslední aktualizace před 7 let
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Náhodou jsem narazil na článek o přípustnosti použití palubních kamer v některých zemích Evropy.
Pozor! V Rakousku se používáním palubní kamery za jízdy vystavujete nebezpečí pokuty ve výši 10 000,-EUR.
Berte to prosím jako informaci, kterou jsem navíc neověřoval dohledáním příslušných zákonů, ne jako pobídku k další líté diskuzi na téma lidská práva, výkladu rakouských zákonů, páchání křivd na českých turistech.....
Nakonec, jak zde bohužel často musím své informace uvozovat, každý je svého štěstí strojvedoucím :_
Zdroj informace: http://www.macwelt.de/ratgeber/Vorsic...07319.html
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Po přečtení odkazu na jednu stranu chápu problematičnost situace v případě eventuálního zveřejnění případného videa s ohledem na principy zákona o ochraně osobních údajů. Na druhou stranu mě však velmi vadí nemožnost použití mého videa, jako důkazního materiálu, na rozdíl od všudepřítomných kamer policejních a městských. Vadí mně, že nejsem ve svých právech postaven na úroveň státní mašinerie. Co zatím u nás není brzy bude a má noticka se týká našeho právního řádu, německý neznám.:_
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
Na tomhle případě je vidět, jak je vše v Evropě složité. Ti rakušané nemají tohle pravidlo v nějakém zákoně o provozu na komunikacích, ale mají víceméně stejný zákon o ochraně soukromí a dat jako my (víceméně stejný neb vychází z EU). Liší se ovšem jeho výkladem - i když v Rakousku platí tenhle zákon už více let, tyhle zmínky o zákazu kamer a drastických pokutách (10-25 tisic eur) se objevili až tak před dvěma lety, kdy nějaká jejich komise, co má rozhodovat spory ohledně tohoto zákona, jmenovala kameru v autě jako nedovolenou (https://www.ris.bka.gv.at/Dokument.wxe?Abfrage=Dsk&Dokumentnummer=DSKTE_20121107_K600319_005_0002_DVR_2012_00).

Přitom i soudy v Rakousku v případě dopravních nehod podobný záznam připouštějí.

Dopravní policii tedy nebude asi kamera v autě moc zajímat - je to trochu mimo její obvyklé činnosti. Spoléhat na to ale nelze, možná lze tvrit, že se jedná jen o záznam zajimavého místa na vaší cestě, neb si chcete pořídit video z dovolené :-).

A nebo raději žádnou nemít - podobný výklad by byl podle mne možný i u nás už nyní.
T
textilČlen
Přidáno před 9 let
Celkem hezky situaci popisuje německý ADAC viz odkaz:
http://www.adac.d...t/Dashcam/
TruciferTruciferČlen
Přidáno před 9 let
Myslím si,že mají strach,že je někdo natočí !y
https://www.youtu...h_LbS_5VBY

Automatické sloučení 22.01.2015 20:21:

Citovat

Trucifer napsal:

Myslím si,že mají strach,že je někdo natočí !y
https://www.youtu...h_LbS_5VBY

Po dosažení 200 shlédnutí video smažu,nerad bych aby mě nějaký nasraný měšťák odkrágloval !k
AVIATIK!y
Upravil Trucifer dne 22.01.2015 20:21, před 9 let
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

lada721 napsal:

Po přečtení odkazu na jednu stranu chápu problematičnost situace v případě eventuálního zveřejnění případného videa s ohledem na principy zákona o ochraně osobních údajů. Na druhou stranu mě však velmi vadí nemožnost použití mého videa, jako důkazního materiálu, na rozdíl od všudepřítomných kamer policejních a městských


Mluvíš mi z duše Láďo. Důvod je ale jednoduchý. Kdyby lidi ponechali osobní údaje jen pro případný řešení nebo oznámení přestupku a na net to dávali bez identifikačních znaků, pak by jsme nemuseli mít po prdelce všichni, protože jinak to je asi neřešitelný. No..ale vysvětluj to někomu.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
TruciferTruciferČlen
Přidáno před 9 let
Všechny prasata by měli být zveřejněny jak s autama tak i s ksichtama.Možná by se začli chovat slušně kdyby se viděli a na silnicích by bylo bezpečněji.
AVIATIK!y
J
JerauwenNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, chtěl bych se tu jenom na něco zeptat. Za měsíc jedem s rodinou za příbuznými do Portugalska. A já používám kameru do auta lamax c7 a někde jsem četl, že v Portugalsku je to s kamerama stejný jako v Rakousku. Nevíte někdo prosím, jak to přesně je? Kamera je sice celkem malá a moc není vidět, ale nerad bych tam platil nějákou velkou pokutu za používání kamery.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jerauwen napsal:

Ahoj, chtěl bych se tu jenom na něco zeptat. Za měsíc jedem s rodinou za příbuznými do Portugalska. A já používám kameru do auta lamax c7 a někde jsem četl, že v Portugalsku je to s kamerama stejný jako v Rakousku. Nevíte někdo prosím, jak to přesně je? Kamera je sice celkem malá a moc není vidět, ale nerad bych tam platil nějákou velkou pokutu za používání kamery.


Ano, problém může nastat při prokazatelném použití kamery. Nepředpokládám, že poté co tě hlídka začne stavět, necháš kameru zapnutou. Pokud ano, tak
si fakt zasloužíš pokutu .

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
V novom Citroene C3 je kamera priamo zabudovaná (vo vyššej výbave). To chcem vidieť, čo s ňou spravia.
Mňa dnes pobavil príspevok v správach, že nejaké nemecké kúpalisko zakázalo fotenie. Nielen fotoaparát, ale aj mobil. Kto chce na kúpalisko s mobilom, musí si na pokladni vyžiadať nálepku, ktorou mu prelepia objektív na mobile. Zrejme aj predný, aj zadný.
Pritom asi tak 100 webkamier z nemeckých kúpalísk je na nete online. A kde všade sú neverejné webkamery, a kto ich spravuje/sleduje? S tým nerobia nič.

A inak v Rakúsku sú celkovo nejakí domýlení.
Z Google Street View mali obrovskú paniku, kým iné krajiny pozývali Google, aby prišli aj k nim, v Rakúsku obrovská kauza - že veď teraz si nás bude môcť každý len tak obzerať. To už aj Rusko je v tomto pred nimi. Nemecko - len pár veľkých miest. Tam zase mudrlanti nechali rozostriť celé ulice - asi sa báli, že im niekto ukradne na okne odfotený kvetináč.
Nedávno som sledoval takú debatu na rakúskej TV, že vlastne aj zavesenie vlastného videa na youtube je u nich trestné - ak sa natáčalo na ulici, a autor nemá súhlas od každého zúčastneného.
komu sa chce čítať: http://help.orf.a...s/2802693/
Upravil copy dne 25.05.2017 23:03, před 7 let
G
gromČlen
Přidáno před 7 let
S pouzitim kamery v Rakousku problem neni - to vymyslela NOVA- ten vznikne az video uverejnis:
http://www.auto-k...utokamerou
J
JerauwenNováček
Přidáno před 7 let
JiPe Highlanders> Jen aby neměli problém i s tou vypnutou kamerou.
Copy> Nevím, jak to budou řešit, když máš kameru zabudovanou v autě. Ale obecně s těma kamerama, když si to vezmeš, tak v dnešní době nás sledujou na každým kroku.
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jerauwen napsal:Ale obecně s těma kamerama, když si to vezmeš, tak v dnešní době nás sledujou na každým kroku.


Veď práve. Ty si namontuješ kameru na dvor, aby ti strážila dom či zaparkované auto pred zlodejmi - a máš problém, ak ťa sused zažaluje, že mu zasahuješ do súkromia. Ale keď ideš po ulici, alebo keď nakupuješ v obchode, alebo sa kúpeš na plavárni - čumí na teba kamera z každého rohu, pritom nikto nevie, kto má k tým záznamom prístup. Takisto ťa sledujú čítačky bankových kariet, a na cestách automatické rozpoznávanie SPZ.
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:

Citovat

Jerauwen napsal:Ale obecně s těma kamerama, když si to vezmeš, tak v dnešní době nás sledujou na každým kroku.


Veď práve. Ty si namontuješ kameru na dvor, aby ti strážila dom či zaparkované auto pred zlodejmi - a máš problém, ak ťa sused zažaluje, že mu zasahuješ do súkromia. Ale keď ideš po ulici, alebo keď nakupuješ v obchode, alebo sa kúpeš na plavárni - čumí na teba kamera z každého rohu, pritom nikto nevie, kto má k tým záznamom prístup. Takisto ťa sledujú čítačky bankových kariet, a na cestách automatické rozpoznávanie SPZ.


Já si myslím, že když si namontuji kameru, aby mi hlídala majetek, tak bych si problém z žaloby souseda nedělal. Nebo se mýlím? Montáž snad zákon nezakazuje.
prcek61prcek61Člen
Přidáno před 7 let
natočit vše i se zvukem pro sebe a použít pouze když bude nějaká zlovůle nebo šikan ze stany úředníka já z jakékoliv uniformy nemám bobky natož z úředníka (finančák, bsp,hygiena):he:he
J
JerauwenNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Já si myslím, že když si namontuji kameru, aby mi hlídala majetek, tak bych si problém z žaloby souseda nedělal. Nebo se mýlím? Montáž snad zákon nezakazuje.


Pokud nahráváš třeba jenom kousek jeho pozemku tak určitě může, ale myslím, že už je dávno zavedený, že musíš mít ceduli, že objekt je monitorován na zdi domu.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 7 let
Pokud máš kameru bez záznamového zařízení, nic nepotřebuješ. Pokud máš kamerový systém se záznamovým zařízením, máš také potencionální problém. Před pár lety, než jsem šel do důchodu, tak jsem administrativu kolem kamerového systému musel řešit a tak vím, co to obnášelo a myslím, že k lepšímu se to nezměnilo. I jako soukromá osoba se musíš řídit zákonem č. 101/2000 Sb. Zákon o ochraně osobních údajů ... Minimálně musíš splnit podmínky a požadavky Úřadu na ochranu os.úd., viz níže, odkaz "Bytové domy" - Stanovisko č. 1/2016.

https://www.uoou....23/p1=2623

Můžeš to považovat za kravinu, ale jen do chvíle, než předáš záznam zachycující zloděje a jeho advokát se zeptá, čím jsi ho natočil a zda systém používáš oprávněně a v souladu se zákonem. Pak může nastat situace, že záznam bude coby důkaz proti zloději nepoužitelný (nezákonně pořízený), zato bude použitelný proti tobě, že jsi porušil výše uvedený zákon. Ono se ale může jednat i o toho souseda, který si kvůli kameře bude na tebe stěžovat. Jo, to jsou paradoxy! Budeš čučet jako já, když jsem se od pracovnice tohoto úřadu dozvěděl, že když si do kalendáře poznamenám narozeniny spolupracovníků (měl jsem tam několik žen a nechtěl jsem na to zapomenout), tak vlastně vytvářím nelegální evidenci osobních údajů. Byť to bylo ve jen formě "Jana - 1959".
Zdraví
Luboš a Dáša
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
pred časom som čítal o prípade - majitelia bytov v bytovke, teda spoločenstvo vlastníkov bytov, namontovali kameru do vstupných dverí, aby videli, kto im kradne poštu zo schránok a rozbíja vchodové dvere. Po čase ich zažaloval podnájomník, bývajúci v jednom z bytov - že vraj tá kamera zaznamenáva jeho odchody a príchody, aj to, čo si do bytu prináša alebo z neho odnáša. Výsledok bol pokuta pre spoločenstvo vlastníkov (to je vlastne firma, majú IČO) a okamžitý príkaz na demontáž kamery. Ako dopadol podnájomník, to nespomínali.
J
JerauwenNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

vytvářím nelegální evidenci osobních údajů. Byť to bylo ve jen formě "Jana - 1959".

A to jako vážně? :| To už je fakt moc.

Citovat

Pokud máš kameru bez záznamového zařízení

Takže to znamená kamera, která nikam neukládá záznam? V tom případě k čemu to je?
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jerauwen napsal:

Citovat

Pokud máš kameru bez záznamového zařízení

Takže to znamená kamera, která nikam neukládá záznam? V tom případě k čemu to je?


to už si môže zostrojiť radšej periskop, ten nepotrebuje ani elektriku :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Rudy, lada721, mstr, textil, Trucifer, TomTP, Jerauwen, JiPe Highlanders, copy, grom, kutil1, prcek61, Lubos a Dasa, Tomik Kralu

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,024,034 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.35162 sekund | Průměrně za: 1.35162 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB