Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ski amade - aktuální info: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ski amade - aktuální info

Poslední aktualizace před 2 roky
ViktorViktorČlen
Přidáno před 9 let
O víkendu jsme se vrátili z této oblasti, pár postřehů....
- Flachauwinkl - zde se již nedá stát přes noc - přijeli jsme v noci, ráno šli lyžovat a po návratu na autě vylepené info se zákazem nočního stání a s upozorněním na odtažení vozu...
- Flachau - všude zákaz nočního stání obytek...dle infa zde z fóra jsem se cpal pod Achter Jet, ale byl jsem obsluhou parkoviště nemilosrdně vykázán s odkazem zákazu nočního stání v celém Flachau.....zkoušel jsem ještě P8, které je mimo obec, ale též bez úspěchu...
- Schladming - opět všude zákaz nočního stání, a to i na zde na fóru potvrzených parkovištích na Hauser Kaibling a v Pichlu...všede odkázán na kemp. Nakonec jsem i já rezignoval a vydal se do kempu v obci Gleiming (je to poslední středisko s možností napojení na celý areál Schladming). Kemp byl beznadějně plný, tak jsme parkovali "za ním", kde bylo parknutých pár obytek s možností napojení na EI. Elektro nepotřebuji tak jsem za dva dny neplatil nic.....nicméně je to cca 300m od kabiny na Reiteralm....GPS stání 47 23 24.42, 13 35 41.43
- Obertauern - zde se konečně zadařilo....bezproblémové stání 2 dny na parkovišti P1 ( GPS 47 15 06.24, 13 31 45.16) s napojením na celý areál a stáním přímo u sjezdovky...
Pozor : neplatí zde již skipas Ski Amade
Při cestě z Obetauernu směrem na Villach cca po 20km bylo ještě jedno menší lyžařské středisko (obec Hammer) s kempem přímo u sjezdovky-
Poznámka : termální aquapark Therme Amade (47 22 51.00, 13 24 32.48) bývá v sezoně dost plno a s větší obytkou problém zaparkovat....doporučuji dorazit po 18hod, pak již bývá klid.

Viktor
PepiPepiČlen
Přidáno před 9 let
:^

Citovat

Viktor napsal:

O víkendu jsme se vrátili z této oblasti, pár postřehů....
- Flachauwinkl - zde se již nedá stát přes noc - přijeli jsme v noci, ráno šli lyžovat a po návratu na autě vylepené info se zákazem nočního stání a s upozorněním na odtažení vozu...
- Flachau - všude zákaz nočního stání obytek...dle infa zde z fóra jsem se cpal pod Achter Jet, ale byl jsem obsluhou parkoviště nemilosrdně vykázán s odkazem zákazu nočního stání v celém Flachau.....zkoušel jsem ještě P8, které je mimo obec, ale též bez úspěchu...
- Schladming - opět všude zákaz nočního stání, a to i na zde na fóru potvrzených parkovištích na Hauser Kaibling a v Pichlu...všede odkázán na kemp. Nakonec jsem i já rezignoval a vydal se do kempu v obci Gleiming (je to poslední středisko s možností napojení na celý areál Schladming). Kemp byl beznadějně plný, tak jsme parkovali "za ním", kde bylo parknutých pár obytek s možností napojení na EI. Elektro nepotřebuji tak jsem za dva dny neplatil nic.....nicméně je to cca 300m od kabiny na Reiteralm....GPS stání 47 23 24.42, 13 35 41.43
- Obertauern - zde se konečně zadařilo....bezproblémové stání 2 dny na parkovišti P1 ( GPS 47 15 06.24, 13 31 45.16) s napojením na celý areál a stáním přímo u sjezdovky...
Pozor : neplatí zde již skipas Ski Amade
Při cestě z Obetauernu směrem na Villach cca po 20km bylo ještě jedno menší lyžařské středisko (obec Hammer) s kempem přímo u sjezdovky-
Poznámka : termální aquapark Therme Amade (47 22 51.00, 13 24 32.48) bývá v sezoně dost plno a s větší obytkou problém zaparkovat....doporučuji dorazit po 18hod, pak již bývá klid.

Viktor
:^dík,super info
Daniel La StradaDaniel La StradaČlen
Přidáno před 9 let
Jak to tak čtu, tak možná opráším ideu anonymní bílé dodávky bez oken. Pokud se použijou jen střešní okna, houby je vidět a většinou s tím nikdo nemá žádný problém. Myšlenku jsme nakonec přehodnotili a koupili auto už hotové, u kterého není pochyb o tom, že to je obytňák. Aby mě ale někdo buzeroval a vydělával na mě jen proto, že mu zaberu jedno větší místo na parkovišti, to mě tedy pěkně točí.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Danieli jak říkáš" jen pro bílé "(dodávky).Jasný přìpad diskriminace.Když nekempuju můźu parkovat tak jak všichni ostatní tak velí zdravý rozum a myslím že i některá směrnice z EU ale kdo ji má hledat v té dźungli a pak ještě přesvědčit místního četníka.Následovat bude zákaz parkování červených aut atd. A zakazovat spaní v autě to nejde protože to by mě za chvíli mohli zakázat postavit si stan na svém pozemku a v něm spát.Vím jsem mimo téma,jsem vinen, ale nemohl jsem si pomoct.
Daniel La StradaDaniel La StradaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

... a pak ještě přesvědčit místního četníka...
?!?!?! ...a teď ještě tu o kašpárkovi, tu mám obzvlášť rád. A o sedmi trpaslících také. :) Ne, vážně, přesvědčovat četníky kdekoliv na světě o čemkoliv, je holý nesmysl a nikdy, opakuji, nikdy jsem to nedělal a dělat nebudu. Nicméně, rád bych někdy vedle tebe parkoval, to musí být opravdu úžasná zábava a s chutí budu mít lístky do první řady. !)

Á propos - souhlasím s tebou naprosto, je to diskriminace přímo ukázková a vše se ve mně bouří, ale já osobně nerad bojuji s větrnými mlýny. Nemám na to ani postavu, ani povahu. Jsem D. la Strada, nikoliv D. la Manča. :) Lepší řešení, než bílá dodávka mě prostě nenapadá.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Viktor napsal:


- Schladming - opět všude zákaz nočního stání, a to i na zde na fóru potvrzených parkovištích na Hauser Kaibling a v Pichlu...všede odkázán na kemp. Nakonec jsem i já rezignoval a vydal se do kempu v obci Gleiming (je to poslední středisko s možností napojení na celý areál Schladming). Kemp byl beznadějně plný, tak jsme parkovali "za ním", kde bylo parknutých pár obytek s možností napojení na EI. Elektro nepotřebuji tak jsem za dva dny neplatil nic.....nicméně je to cca 300m od kabiny na Reiteralm....GPS stání 47 23 24.42, 13 35 41.43

Viktor


Zmiňovaný kemp Brunner v Gleimingu má dvě části. Jednu přímo u hotelu, kde je 90% přívěsů na stálo. Druhá půlka je přes ulici, tam je místa dost a nestává se, že by byla zcela zaplněna i na Silvestra ap. Rezervaci jsme nikdy nepotřebovali. Sociálky, voda, chem. wc, odpadní voda , sprchy, lyžárna jsou v té první u hotelu, el. přípojky jsou na obou.
Obě části jsou kemp, takže samozřejmě placené. Ubytování a placení probíhá v recepci hotelu Brunner.
Ráno je možné si v hotelu nakoupit čerstvé pečivo, večer dát jídlo a pivko.
Na kabinku je to skutečně kousek.
http://www.hotel-...5-bild.htm
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Daniel La Strada napsal:

Citovat

zemanekpetr napsal:

... a pak ještě přesvědčit místního četníka...
?!?!?! ...a teď ještě tu o kašpárkovi, tu mám obzvlášť rád. A o sedmi trpaslících také. :) Ne, vážně, přesvědčovat četníky kdekoliv na světě o čemkoliv, je holý nesmysl a nikdy, opakuji, nikdy jsem to nedělal a dělat nebudu. Nicméně, rád bych někdy vedle tebe parkoval, to musí být opravdu úžasná zábava a s chutí budu mít lístky do první řady. !)

Á propos - souhlasím s tebou naprosto, je to diskriminace přímo ukázková a vše se ve mně bouří, ale já osobně nerad bojuji s větrnými mlýny. Nemám na to ani postavu, ani povahu. Jsem D. la Strada, nikoliv D. la Manča. :) Lepší řešení, než bílá dodávka mě prostě nenapadá.

Ahoj, obávám se, že problém budete mít v bílém, červeném, fialovém či puntíkovaném autě stejný. Všechna ta parkoviště o kterých Viktor psal jsou opatřena dopravní značkou zákaz parkování s dodatkovou tabulkou 20-06 hodin. Přes noc tam nesmí stát ani osobáky. Případná tolerance nočního stání je otázkou domluvy s obsluhou parkoviště. Šance se zvyšují s klesající sezónou a počasím bez sněhu.
T
Tomas LNováček
Přidáno před 9 let
Zdravím. My byli v púlce února v Hauser Kaiblingu na P6 asi 4 noci s obytkou přímo u sjezdovky a v pohodě. Vždy tady stálo 5-6 aut a žádný problém nic se neplatilo a nikdo nás nevyháněl . U hotelu Bruner na parkovišti po nás chtěl 40 euro za noc. Tak jsme s díky odmítli. ...
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Tomas L napsal:

Zdravím. My byli v púlce února v Hauser Kaiblingu na P6 asi 4 noci s obytkou přímo u sjezdovky a v pohodě. Vždy tady stálo 5-6 aut a žádný problém nic se neplatilo a nikdo nás nevyháněl . U hotelu Bruner na parkovišti po nás chtěl 40 euro za noc. Tak jsme s díky odmítli. ...


Brunner Campingplatzpreise - in EUR pro Tag

Erwachsene inkl. Sommercard 10,50
Erwachsene übrige Zeit 8,20
Kind bis 6 Jahre 4,00
Kind von 6 - 15 Jahre inkl. Sommercard (30.5. - 26.10.2012) 7,20
Kind von 6 - 15 Jahre übrige Zeit 4,00
Wohnwagen- oder Mobil 4,50
Zelt 3,00
Auto 1,50
Müllabgabe 0,80
Kurtaxe 1,50
Strom pro kw/H 0,50
Duschmünze 0,80
Upravil JiPe Highlanders dne 03.03.2015 10:49, před 9 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Rudy, pokud je zákaz pro všechny auta není co řešit ale zakazovat jen obytkám parkovánì a o tom byl můj přìzpěvek je podle mého diskriminace.To že zákazová značka platí pro bílé,černé a i puntíkované to asi ví všichni ale v předešlém přízpěvku se hovořilo o zákazu parkování obytek proto jsem reagoval ale kdybys mě necitova tak bych nereagova protože nemám aktuální zkušenost se Ski amade a vím že je to plevel za což se omlouvám.Petr
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
@ Petr - O nic nejde. Jen jsem chtěl upřesnit ty informace. V Rakouských zimních střediscích jsou ty značky se zákazem nočního parkování prakticky všude. Na druhé straně, určitě se přespat mnohde dá. Tobě, jako zkušenému kolegovi to však jistě vysvětlovat nemusím. :_
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Jasně,jen jsem si nebyl jistý jestli píšem oba o tom stejném a proto to upřesnění.Tak jak se člověk snaží něco napsat co nejstručněji ne vždy se podaří vystihnout podstatu.Jasně, že když někomu vadím nebo moje auto,úsměv,pivo,omluva a frčìme dál ale popravdě se mě to stalo po čtyřicetiletém potahování obytky jen třikrát.Čau
C
cigiČlen
Přidáno před 9 let
Mě jen překvapuje, že před měsícem někdo napíše, že třeba ve Flachau absolutně není problém a najednou se dozvíme, že je problém v celé oblasti.
dříve vestavba Peugeot Boxer PÖSSL 2.5TD, pak Alkovna Bürstner A530 2.3JTD, nyní pokukuji co pořídit Smile
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

cigi napsal:

Mě jen překvapuje, že před měsícem někdo napíše, že třeba ve Flachau absolutně není problém a najednou se dozvíme, že je problém v celé oblasti.


To buď proto, že na daném místě v té době ještě značka nebyla a nebo tam byla a dotyčný jí nerespektoval. Měl štěstí, že ho nikdo nevybral a tak napíše bez problémů.......
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Prakticky všude v Evropě je volné stání přes noc nějakým způsobem omezeno nebo regulováno. Míra tolerance se různí nejen geograficky ale je závislá i na sezóně, počasí a třeba i náhoďě. Dlouhodobý trend je bohužel pro nás negativní. Zčásti i díky chování nékterých kolegů.
Bez jakýchkoli problémů můžeš stát pouze v kempech nebo na vyhrazených místech.
KRAMilyKRAMilyČlen
Přidáno před 9 let
To stání jsem psala já, že bylo bez problémů...a taky bylo...stály tam i jiné karavany a žádný zákaz tam nebyl. Ne přímo u lanovky, to ne, tam jsme ani neměli tu "drzost" se přes noc zaparkovat.

Nestáváme většinou přes zákazové značky, jen jsme zůstali přes zákaz u Therme Amadé, protože hodně sněžilo a stály tam dva rakouské karavany. Ráno jsme popojížděli při odhrnování parkoviště, ale protože jsme měli ten pocit, že když už tam stojíme, tak alespoň nebudeme dělat problém. Byli jsme ale jediní.

Už i přestávám mít chuť veřejně někam napsat, že se tam dalo stát, protože se to začně svrhávat v to, že vlastně člověk má pocit, že je vyvrhel. Naprosto toleruji a snažím se nepřekračovat zákaz stání...ale nevím, proč bych měla mít špatný pocit z toho, že někde zaparkuji na parkovišti???? I přes noc??Nic neznečišťujeme, neničíme, parkovné, pokud chtějí, uhradíme a jedná se o auto do 3,5t.

Tímto děkuji těm, kteří se dříve dělili o místa k volnému stání (kemp si většinou umím najít sama), protože díky nim jsme objevili kouzlo obytného auta. Už i chápu, proč spousta těch lidí, u kterých jsme brali inspiraci k cestám, přestala svoje stránky aktualizovat...a nemyslím si, že by začali jezdit do kempů.
PepiPepiČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,každý by měl rozumně počítat s tím,že info dané v dobré víře,není dogma,parkoviště,pláže a jiné STLP,se každoročně mění,vždy pokud jsem věděl jsem se znažil předat info,souřadnice ,ev.mapy a průvodce jednotlivých oblastí,dnes už to tady přestáva fungovat.Pokud se člověk dotáže veřejně ,tak z toho je 10stránkový paskvil,pokud se dotazuje na SZ-nikdo neodpoví.To je jeden z mnoha důvodu ,proč tady na 10stránkách vaříme kafe aj.velmi zajímavé příspěvky,a oto méně cestujeme.Asi je to přirozený vývoj,taky velmi často zvažuji zda odpovědět nebo né, pepa:r:_
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 9 let
Je lépe si to nechat pro sebe a když tak pouze pro kamarády.Tak to tady už je. A to bude zase :o
!y !@ !r !d :z
kakesacikakesaciČlen
Přidáno před 9 let
Nazdárek .

My teda máme uplaně jiné zlušenosti. V oblasti Ski amadé jsme stávili v půlce února cca týden a stáli jsme jednu noc na dálničním odpočívadle, 2 noci ve Flachau, 1 noc ve Flachauwinkel a 2 noci v Zauchensee.

Ve Flachauvinkel bez problémů, ve Flachau přes den na parkovišti P1 přímo pod sjezdovkou a na noc jsme se přesunuli na P3 na louku. V Zauchensee jsme byli dokonce v mezinárodním složení.

Je pravdou, že se nikdy necpeme jako někteří do popředí, hledáme si klidná místa někde v zákoutí parkoviště kde nikomu navadíme, z auta nic nevypouštíme ( tak jako někteří naši kolegové, které potkáváme ), centrálu také nepoužíváme. Možná proto máme klid :-).
chlap a 3 ženský ( 38, 37, 9 a 6 ), bydlík Chausson Alteo 259
KRAMilyKRAMilyČlen
Přidáno před 9 let
Máte pravdu...

Každý dobrý skutek po zásluze potrestán)))

Já osobně si moc vážím lidí, kteří se prostě podělí o svoji zkušenost, ať pozitivní nebo negativní, a absolutně mi přijde nepřijatelné toto hodnotit. Každou informaci beru jen jako subjektivní pocit, názor, který si stejně buď mám chuť ověřit, nebo ne, nic mezitím...ale nehodnotím!Vždyť mi to ani nepřísluší!
Je moc smutné, že spousta z nás prostě už nemá chuť někam cokoliv napsat a těžce zvažuje každé slovo, zda je vůbec pustit "do světa". Chápu, že internet je to stejné, jako si stoupnout na ulici a tam to povídat všem, kdo jde kolem...jen se bohužel vytrácí podstata toho, proč to tady vůbec je...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,030,340 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31709 sekund | Průměrně za: 0.31709 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB