Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Portugalsko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Portugalsko

Poslední aktualizace před 6 let
elipsoidelipsoidČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj všem,
chystám se teď od soboty čtyři pět dní cestovat po Portugalsku. Vzhledem k tomu, že svou dodávku jsme prodali v Argentině, budeme mít camper z půjčovny. Nevíte o nějaké strance, kde by se daly najít místa na kempovani zadarmo? Vím, že Frantíci mívali nějaký takový server, ale nemůžu si vzpomenout na adresu.

Vy co jste tam byli - je na těch pár dní lepší vyrazit na sever, nebo na jih? Zajímá nás spíš příroda a co nejmíň lidí :)

Díky.
U
ucetni FilliniNováček
Přidáno před 9 let
Pokud te zajima priroda tak jednoznacne doporucuji narodni park Peneda-Geres na severu na hranicich se Spanelskem. Jsou tam skvely vodopady s pruzracnou vodou ve kterych se da i koupat. Blby je ze v parku mimo ofiko kemp nemas sanci na nocovani na divoko.
Jinak krome nar.parku jsem nikde v Portugalsku nemel problem kdekoliv s obytnakem zastavit a v pohode nocovat. V portu primo u plaze na Matosinhos a dal na smerem na jih prakticky kdekoliv. Tam kde jsou surf-spoty je vetsinou i tekouci voda a nejakej bar.
elipsoidelipsoidČlen
Přidáno před 9 let
Hmm, ten park vypadá super. Jen je to dost daleko z Lisabonu na těch pár dní. Ale dík za tip, zvážíme to.
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

elipsoid napsal:

... Nevíte o nějaké strance, kde by se daly najít místa na kempovani zadarmo? Vím, že Frantíci mívali nějaký takový server, ale nemůžu si vzpomenout na adresu....

Asi máš na mysli tuto: http://www.campingcar-infos.com/index...index1.htm doporučuji kouknout i sem:http://www.campercontact.com/en/portu...aspx?map=1 a hlavně sem http://meinwomo.net/stellplaetze/port.../portugal/ (součástí je i mapová aplikace PoiWalk, která však vyžaduje registraci. Pro webový přístup je zdarma)
Upravil Rudy dne 02.06.2015 13:48, před 9 let
korec80korec80Člen
Přidáno před 6 let
Rád bych oživil téma Portugalsko. Na fóru je opravdu minimum informací o této zemi a navíc jsou již několik let staré.

https://www.carav...post_21756
https://www.carav...cle_id=498
https://www.carav...cle_id=505
https://www.carav...post_84623
https://www.carav...cle_id=304
https://www.carav...post_40269

Zájímá mě vše co stojí za řeč. Místa k přespání, zajímavá místa co neblíže k moři. Hézké pláže. Ikdyž bychom rádi spali nadivoko, tak i informace o pěkném kempu či dobrém STPL uvítám. Jde nám především o přírodu proto máme spadeno na národní parky a moře (protože v loni jsme měli "mimomořstskou" dovču). Budeme mít s sebou i kola a naše aktivity bodou trochu omezeny pětiletým klukem. Zajímám se i o rybolov, mám pocit že rybaření v moři není zakázané, ale na 100% si jistý nejsem. Jsme slušná tichá rodinka a tak kdyby nahodou někdo nechtěl zveřejňovat informace veřejně, tak klidně pište SZ. Bezpečnost je u nás na prvním místě, nechci celou dovolenou prostresovat tím, že dělám něco co je na hraně nebo stojím někde kde se nemá. Výjezd plánujeme na léto a délka 4 týdny.
Budu opravdu vděčný všem, kteří budou mít chuť se se mnou podělit o vaše zkušenosti a postřehy s ohledem na výše uvedené. Preferuji klidná a nepřelidněná místa.

Předem všem díky

Lukáš
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
taky se tam chystám - jenom ještě nevím termín .....
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Nevím, jestli už jsem to tady nepsal, ale skvělý Stpl je v Peniche. Je to takový výběžek nad Lisabonem. Stpl stojí 5Euro, je nový, chráněný zdí a závorou. Je tam pračka, gril, kurt na hraní a dokonce se tam dá umýt OA i na střeše. Je tam rampa. I Peniche je krásné městečko. Viz foto. Myslím, že jsou tyto souřadnice: 39.3660825N, 9.3787617W
Upravil Sapuki dne 14.01.2018 16:09, před 6 let
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
korec80korec80Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Sapuki napsal:

Nevím, jestli už jsem to tady nepsal, ale skvělý Stpl je v Peniche. Je to takový výběžek nad Lisabonem. Stpl stojí 5Euro, je nový, chráněný zdí a závorou. Je tam pračka, gril, kurt na hraní a dokonce se tam dá umýt OA i na střeše. Je tam rampa. I Peniche je krásné městečko. Viz foto. Myslím, že jsou tyto souřadnice: 39.3660825N, 9.3787617W


díky za tip, takže to bude asi toto místo :

https://www.campe...-park.aspx

Sapuki nevíš něco víc??? Jak sám vidiš, těch informací o této destinaci je fakt děsně málo, takže jsou dost cenné a budou přínosné určitě nejen pro mě...
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Jo, to je přesně ono. Jsou tam už vidět cedule Motorhome Park. Jezdíme jen na Stpl nebo na divoko. Jeli jsme přes Francii do Biarritz, ale zakotvili jsme v Anglet, to je hned vedle, na Stpl Aire Le Barre Anglet. Stpl stojí 6 Euro, voda, výlevka, hezká procházka u Atlantiku. 43.5263539N, 1.5161453W.
Pak jsme stáli už ve Španělsku na Stpl ve Vitoria Gasteiz, zdarma, 42°52’01’’N, 02°41’06’’W,.
Po 240km byla další zastávka Stpl ve Valladolid, zdarma, 41°39’21’’N, 04°44’14’’W, město stojí rozhodně za procházku. Po dalších 240km hranice s Portugalskem, Stpl Vilar Formoso, 5 Euro, 40°36’56’’N, 06°50’21’’W . Malé městečko, přímo proti Stpl najdete prodejnu, kde se platí Stpl a kde nakoupíte od špendlíku po lokomotivu.
Za 360km už jsme stáli v Peniche. Pak jsme jeli dolů na Lisabon a kolem pobřeží do Španělska. Pokud by to někoho zajímalo, zkusím to popsat dál:-)
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
korec80korec80Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Sapuki napsal:

Jo, to je přesně ono. Jsou tam už vidět cedule Motorhome Park. Jezdíme jen na Stpl nebo na divoko. Jeli jsme přes Francii do Biarritz, ale zakotvili jsme v Anglet, to je hned vedle, na Stpl Aire Le Barre Anglet. Stpl stojí 6 Euro, voda, výlevka, hezká procházka u Atlantiku. 43.5263539N, 1.5161453W.
Pak jsme stáli už ve Španělsku na Stpl ve Vitoria Gasteiz, zdarma, 42°52’01’’N, 02°41’06’’W,.
Po 240km byla další zastávka Stpl ve Valladolid, zdarma, 41°39’21’’N, 04°44’14’’W, město stojí rozhodně za procházku. Po dalších 240km hranice s Portugalskem, Stpl Vilar Formoso, 5 Euro, 40°36’56’’N, 06°50’21’’W . Malé městečko, přímo proti Stpl najdete prodejnu, kde se platí Stpl a kde nakoupíte od špendlíku po lokomotivu.
Za 360km už jsme stáli v Peniche. Pak jsme jeli dolů na Lisabon a kolem pobřeží do Španělska. Pokud by to někoho zajímalo, zkusím to popsat dál:-)


to víš že zajímá :) klidně pokračuj
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 6 let
Určitě se rozepis, plánuji tenhle trip tento rok.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Bohužel jsem si zapomněl napsat souřadnice, tak teď to musím trochu pracně vyhledávat na Googlu.
Posílat obrázky by nemělo smysl. Tak po Peniche jsme jeli do Lisabonu. Po radě místního kolegy,
/ děkuju/ jsme jeli na parkoviště na ulici Avenida de Brasilia. Není to moc označeno. Našel jsem souřadnice, snad jsou OK. 38.6956244N, 9.1983642W. Na parkovišti je značka zákaz parkování pro OA. Ale údajně to policie toleruje, ostatně tam stojí víc OA. Trochu jsme měli obavy, nejen z policie, ale nic se nestalo. Z parkoviště vede lávka přes silnici k autobusu a s ním se dá jet do centra. Zůstali jsem na parkovišti přes noc. Druhý den přes most Ponte 25.de Abril /přejezd z města ven se neplatí, naopak ano, my jsme neplatili/ 300km do
Quarteiry. Oplocený Stpl, 3Euro, 37°04’24’’N, 08°04’37’’W . Přijeli jsme až večer, tak co je v okolí nevím. Dopoledne jedeme přes Faro, tam jen návštěva města a poté do Vila Real de Santo António 37°04’24’’N, 08°04’37’’W, Stpl 4,50 Euro. Přístav a okolí stojí za prozkoumání.
Pak následovala Sevilla, na kterou jsme se těšili. Bohužel Fiesta vše pokazila. Měl jsem naplánovaný Stpl v centru města u stadionu, ale bohužel centrum bylo policejně uzavřeno a i když jsme město projeli sem a tam, nebylo jediné místo, kde by se dalo v klidu zastavit. Ani ochotná policie mi nedokázala poradit. Jeli jsme dál a spali kdesi u pumpy u Puerto Real. Další den jsme dorazili do Chiclana de la Frontera. Mám tam kamaráda, tak jsme byli u něho. Ale zjistil jsem, že se docela dobře stát přímo u moře o kousek dál, Novo Sancti Petri 38.6956244N, 9.1983642W. Je to zdarma, bylo tam několik OA. Bohužel bez servisu. My jsme měli vodu od kámoše, ale u moře jsou většinou záchody a tekoucí voda.
Pak jsme jeli rovnou na Gibraltar. Cestou tam se ale dá zastavit u moře i přespat, třeba na Tarifě.
Před Gibraltarem, tedy hranicí a celnicí je velké parkoviště, myslím asi za 4E. To ale bylo plné a zdálo se mi relativně anonymní. Hned vedle je Stpl 36.1565433N, 5.3547425W, cena myslím 12 Euro, ale podstatně lepší prostřední. Šest dalších dní jsme jeli po pobřeží přes Andorru do Francie. Tak můžu dát dohromady i to pobřeží.
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
korec80korec80Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Sapuki napsal:

Bohužel jsem si zapomněl napsat souřadnice, tak teď to musím trochu pracně vyhledávat na Googlu.
Posílat obrázky by nemělo smysl. Tak po Peniche jsme jeli do Lisabonu. Po radě místního kolegy,
/ děkuju/ jsme jeli na parkoviště na ulici Avenida de Brasilia. Není to moc označeno. Našel jsem souřadnice, snad jsou OK. 38.6956244N, 9.1983642W. Na parkovišti je značka zákaz parkování pro OA. Ale údajně to policie toleruje, ostatně tam stojí víc OA. Trochu jsme měli obavy, nejen z policie, ale nic se nestalo. Z parkoviště vede lávka přes silnici k autobusu a s ním se dá jet do centra. Zůstali jsem na parkovišti přes noc. Druhý den přes most Ponte 25.de Abril /přejezd z města ven se neplatí, naopak ano, my jsme neplatili/ 300km do
Quarteiry. Oplocený Stpl, 3Euro, 37°04’24’’N, 08°04’37’’W . Přijeli jsme až večer, tak co je v okolí nevím. Dopoledne jedeme přes Faro, tam jen návštěva města a poté do Vila Real de Santo António 37°04’24’’N, 08°04’37’’W, Stpl 4,50 Euro. Přístav a okolí stojí za prozkoumání.
Pak následovala Sevilla, na kterou jsme se těšili. Bohužel Fiesta vše pokazila. Měl jsem naplánovaný Stpl v centru města u stadionu, ale bohužel centrum bylo policejně uzavřeno a i když jsme město projeli sem a tam, nebylo jediné místo, kde by se dalo v klidu zastavit. Ani ochotná policie mi nedokázala poradit. Jeli jsme dál a spali kdesi u pumpy u Puerto Real. Další den jsme dorazili do Chiclana de la Frontera. Mám tam kamaráda, tak jsme byli u něho. Ale zjistil jsem, že se docela dobře stát přímo u moře o kousek dál, Novo Sancti Petri 38.6956244N, 9.1983642W. Je to zdarma, bylo tam několik OA. Bohužel bez servisu. My jsme měli vodu od kámoše, ale u moře jsou většinou záchody a tekoucí voda.
Pak jsme jeli rovnou na Gibraltar. Cestou tam se ale dá zastavit u moře i přespat, třeba na Tarifě.
Před Gibraltarem, tedy hranicí a celnicí je velké parkoviště, myslím asi za 4E. To ale bylo plné a zdálo se mi relativně anonymní. Hned vedle je Stpl 36.1565433N, 5.3547425W, cena myslím 12 Euro, ale podstatně lepší prostřední. Šest dalších dní jsme jeli po pobřeží přes Andorru do Francie. Tak můžu dát dohromady i to pobřeží.


Paráda Sapuki děkuju ti moc. Co ta Andora?? Je tam něco zajímaveho, co stojí za zhlednutí???
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

korec80 napsal:

Citovat

Sapuki napsal:

Bohužel jsem si zapomněl napsat souřadnice, tak teď to musím trochu pracně vyhledávat na Googlu.
Posílat obrázky by nemělo smysl. Tak po Peniche jsme jeli do Lisabonu. Po radě místního kolegy,
/ děkuju/ jsme jeli na parkoviště na ulici Avenida de Brasilia. Není to moc označeno. Našel jsem souřadnice, snad jsou OK. 38.6956244N, 9.1983642W. Na parkovišti je značka zákaz parkování pro OA. Ale údajně to policie toleruje, ostatně tam stojí víc OA. Trochu jsme měli obavy, nejen z policie, ale nic se nestalo. Z parkoviště vede lávka přes silnici k autobusu a s ním se dá jet do centra. Zůstali jsem na parkovišti přes noc. Druhý den přes most Ponte 25.de Abril /přejezd z města ven se neplatí, naopak ano, my jsme neplatili/ 300km do
Quarteiry. Oplocený Stpl, 3Euro, 37°04’24’’N, 08°04’37’’W . Přijeli jsme až večer, tak co je v okolí nevím. Dopoledne jedeme přes Faro, tam jen návštěva města a poté do Vila Real de Santo António 37°04’24’’N, 08°04’37’’W, Stpl 4,50 Euro. Přístav a okolí stojí za prozkoumání.
Pak následovala Sevilla, na kterou jsme se těšili. Bohužel Fiesta vše pokazila. Měl jsem naplánovaný Stpl v centru města u stadionu, ale bohužel centrum bylo policejně uzavřeno a i když jsme město projeli sem a tam, nebylo jediné místo, kde by se dalo v klidu zastavit. Ani ochotná policie mi nedokázala poradit. Jeli jsme dál a spali kdesi u pumpy u Puerto Real. Další den jsme dorazili do Chiclana de la Frontera. Mám tam kamaráda, tak jsme byli u něho. Ale zjistil jsem, že se docela dobře stát přímo u moře o kousek dál, Novo Sancti Petri 38.6956244N, 9.1983642W. Je to zdarma, bylo tam několik OA. Bohužel bez servisu. My jsme měli vodu od kámoše, ale u moře jsou většinou záchody a tekoucí voda.
Pak jsme jeli rovnou na Gibraltar. Cestou tam se ale dá zastavit u moře i přespat, třeba na Tarifě.
Před Gibraltarem, tedy hranicí a celnicí je velké parkoviště, myslím asi za 4E. To ale bylo plné a zdálo se mi relativně anonymní. Hned vedle je Stpl 36.1565433N, 5.3547425W, cena myslím 12 Euro, ale podstatně lepší prostřední. Šest dalších dní jsme jeli po pobřeží přes Andorru do Francie. Tak můžu dát dohromady i to pobřeží.


Paráda Sapuki děkuju ti moc. Co ta Andora?? Je tam něco zajímaveho, co stojí za zhlednutí???


Zdar Lukáši.

shopping, shopping a zase shopping !!!
Jen se tam hodně špatně parkuje tak, abys nemusel moc chodit (Andorra la Vella mám teď na mysli) .
Ale i to se dá.
Velice doporučuji, vládne tam pohodička a příjemno.
Říkám ji evropská verze Hong Kongu a ten mám také v lásce.
Dobrovolně vynechávat by se neměla.

Jediné co mě překvapilo byla velice důkladná celní kontrola při vjezdu do Španělska (dnes bych jel obráceně).
:_
4.114683,118.628756
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
v Andoře jsou taky hory - myslím, že to stojí za pohled ...........
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
to: Korec80
Barceloně jsem se vyhnul a před ní odbočil nahoru směr Mont Blanc a Andorra. Tak půlka cesty je po neplacené dálnici. Při vjezdu do Andorry žádná kontrola. Těsně před Andorrou La Vella je vlevo obchoďák River. Pod ním je parkoviště pro návštěvníky, ale je to současně i Stpl. Zdarma voda i výlevka. Přenocování je bezproblémové.
Andorra je krásná zemička, v centru asi moc nezaparkuješ a tím, že je to dost v horách, je tam celkem i zima. I v létě. Pokud kouříš a piješ, až uvidíš ceny, tak budeš chtít zaplnit auto až po střechu. Andorra ale není v EU a tak se smí vyvážet jen: alkoholické nápoje: 1,5 l 22° likéru nebo 3 l likéru s nižším obsahem alkoholu než 22° nebo šumivých vín; 5 litrů stolního vína, tabák: 300 ks cigaret nebo 75 ks doutníků. Tudíž nic moc. Ale něco schováš:-)
Byli jsme tam 2x a při výjezdu do E chtěl celník jen otevřít jednu skříňku, vloni do F jen mávli rukou. Z Andorry jsem se nechtěl motat po horách a tak jsem zaplatil /cca 11Euro/ za tunel. Pak už jen padáš a padáš dolů do Francie. Kupodivu spotřeba z pobřeží Španělska přes hory až dolů do Francie byla 10l.
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
korec80korec80Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Sapuki napsal:

to: Korec80
Barceloně jsem se vyhnul a před ní odbočil nahoru směr Mont Blanc a Andorra. Tak půlka cesty je po neplacené dálnici. Při vjezdu do Andorry žádná kontrola. Těsně před Andorrou La Vella je vlevo obchoďák River. Pod ním je parkoviště pro návštěvníky, ale je to současně i Stpl. Zdarma voda i výlevka. Přenocování je bezproblémové.
Andorra je krásná zemička, v centru asi moc nezaparkuješ a tím, že je to dost v horách, je tam celkem i zima. I v létě. Pokud kouříš a piješ, až uvidíš ceny, tak budeš chtít zaplnit auto až po střechu. Andorra ale není v EU a tak se smí vyvážet jen: alkoholické nápoje: 1,5 l 22° likéru nebo 3 l likéru s nižším obsahem alkoholu než 22° nebo šumivých vín; 5 litrů stolního vína, tabák: 300 ks cigaret nebo 75 ks doutníků. Tudíž nic moc. Ale něco schováš:-)
Byli jsme tam 2x a při výjezdu do E chtěl celník jen otevřít jednu skříňku, vloni do F jen mávli rukou. Z Andorry jsem se nechtěl motat po horách a tak jsem zaplatil /cca 11Euro/ za tunel. Pak už jen padáš a padáš dolů do Francie. Kupodivu spotřeba z pobřeží Španělska přes hory až dolů do Francie byla 10l.


Sapuki mockrát děkuju, za vše co jsi napsal, za tvoje rady i tipy a vlastně veškeré informace.

Kdyby ještě někdo měl chuť se podělit o nějáký informace, fakt to uvítám.
R
RoomsterČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj Sapuki
hltal jsem tvoje postřehy z Portugalska a přilehlých zemí. Chystáme Portugalsko příští rok, kdy jdeme do důchodu. Byly jsme 2x s karavanem kolem roku 2000 (dovolená krátká) ve Španělsku - Costa Brava. Konečně se nám splní sen a pojedeme cca 50 dní. A teď k mému dotazu - jedeme s polským karavanem a jelikož jsem na STPL viděl samé obytná auta - dá se tam parkovat i s karavanem?
Samozřejmě budeme převážně na divoko popřípadě kdyby to šlo na STPL. Chceme navštívit Lisabon, portugalské pobřeží Atlantiku, jih Španělská, Rondu, Granadu apod.
Letos opět zase Albánii a Řecko - pro karavaning země zaslíbené.
Díky za odpověď Zdeněk
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Přestože jezdíme jen na divoko a převážně Stpl, je fakt, že jsem snad nikdy neviděl na Stpl auto s obytným přívěsem. Abych řekl pravdu, vůbec nevím, jestli se to smí nebo ne. Někdy je Stpl úplně volný, někdy, a to většinou, plný. Hlavně když se blíží večer. Letos přemýšlím buď znovu o Portugalsku nebo o Řecku.

Automatické sloučení 20.01.2018 00:29:
to: Korec80
Pokud skutečně uvažuješ o cestě do nebo přes Andorru, taky když jsi mi tak hezky poděkoval :-) , můžu ti dát do obchoďáku River, o kterém jsem psal, přenosnou slevovou kartu, která platí stále. Kdyžtak dej vědět.
Upravil Sapuki dne 20.01.2018 01:29, před 6 let
pnoepnoeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Sapuki napsal:

Přestože jezdíme jen na divoko a převážně Stpl, je fakt, že jsem snad nikdy neviděl na Stpl auto s obytným přívěsem. Abych řekl pravdu, vůbec nevím, jestli se to smí nebo ne. Někdy je Stpl úplně volný, někdy, a to většinou, plný. Hlavně když se blíží večer. Letos přemýšlím buď znovu o Portugalsku nebo o Řecku.

Automatické sloučení 20.01.2018 00:29:
to: Korec80
Pokud skutečně uvažuješ o cestě do nebo přes Andorru, taky když jsi mi tak hezky poděkoval :-) , můžu ti dát do obchoďáku River, o kterém jsem psal, přenosnou slevovou kartu, která platí stále. Kdyžtak dej vědět.


V Andoře v daném obchodním domě RIVER pokud nakoupíš zboží za min. 50E máš slevu na jejich provozovanou čerpací stanici 4%. Jinak cesta přes Andorru je úchvatná a výhledy z Port d'Envalira ve 2400m je suprová. Nahoru vyjedeš v pohodě, horší je cesta dolů, brzdám dají zabrat, ale je to pěkná vyhlídková trasa byť pod horou vede tunel.

Automatické sloučení 20.01.2018 07:04:

Citovat

Roomster napsal:

Ahoj Sapuki
hltal jsem tvoje postřehy z Portugalska a přilehlých zemí. Chystáme Portugalsko příští rok, kdy jdeme do důchodu. Byly jsme 2x s karavanem kolem roku 2000 (dovolená krátká) ve Španělsku - Costa Brava. Konečně se nám splní sen a pojedeme cca 50 dní. A teď k mému dotazu - jedeme s polským karavanem a jelikož jsem na STPL viděl samé obytná auta - dá se tam parkovat i s karavanem?
Samozřejmě budeme převážně na divoko popřípadě kdyby to šlo na STPL. Chceme navštívit Lisabon, portugalské pobřeží Atlantiku, jih Španělská, Rondu, Granadu apod.
Letos opět zase Albánii a Řecko - pro karavaning země zaslíbené.
Díky za odpověď Zdeněk


Když jsme ještě jezdili obytným autem hojně jsme využívali STPL. S obytným přívěsem se taky dá, jsou aplikace, které ti jsou schopny vyfiltrovat STPL kde je možné stát s přívěsem. Pokud je dostatek místa (zjistíš předem googlestreet) a není cedule vysloveně zakazující stání přívěsů, myslím že nemá právo tě někdo vyhazovat, ostatně všichni mají stejného ducha cestování.. A doporučuji využít mimo sezonně ACSI kartu s většinovou cenou 18E v kempech, někdy i levnější než samotný STPL, pakliže je placený.
LMC Breezer 714G Black Edition
Upravil pnoe dne 20.01.2018 08:04, před 6 let
pnoe Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: elipsoid, ucetni Fillini, Rudy, Roomster, korec80, Sapuki, pnoe, Joza, sipadan, ffoccus

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,667,996 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16989 sekund | Průměrně za: 0.16989 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.37MB/4MB