Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 boiler Truma ... k čemu to je ?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

boiler Truma ... k čemu to je ?

Poslední aktualizace před 6 let
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 8 let
Přátelé, ..jsem technický netalent ... nicméně jsem sledováním zjistil, že mám boiler zapojen podle obrázku. Jeden ventil používám na vypouštění vody ( modrá šipka )... ale kousek vedle jest ještě jedna hadička protažená podlahou a ta vede od teplé vody ( červeně označená ) . Bez kohoutu. K čemu slouží ? Na co to je ? Občas z ní kápne. - z mánuálu nejsem chytrý, dozvěděl jsem se jak instalovat, ale komu tím poslouží a jak ? Díky za odpovědi a vzdělání předem.
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
Smartnumeric Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, můj typ je na pojistný přetlakový ventil ... ale raději počkej na někoho, kdo ví a jen neodhaduje... logicky by to tak mohlo být, ale prakticky ... ví bůh:)
Ivan
Ivan, Hanka a psice
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
Odvzdušňovací hadice. Proto je nahoře. Je nasazena na odvzdušňovacím ventilu (na obrázku pod č. 17) :_
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 8 let
Díky za odpověď. A teď pro bělocha :o kdy má kapat, nebo nemá ? Jde mi o princip abych pochopil. Moc díky.
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
Prostě když je v nádobě bojleru vzduch který je vytlačován kapalinou, tak by to měl ventil do tý hadičky automaticky "odfouknout". S únikem vzduchu se tam asi nějaké nepatrné minimum vody dostane. Snad poradí zkušenost někdo, kdo takový bojler má.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 8 let
Je to přesně tak jak píše TomTP. Mám stejný.
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 8 let
Pánové díky ... někdy nekape, někdy pár kapek, někdy více ... nedokážu zatím rozklíčovat podle jakého "rytmu" kape / při jaké činnosti... ale aspoň jste mne uklidnili :-)
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
Když tam není vzduch, pak by "odfoukávat" (...kapat) neměl, je to jako u jakéhokoliv jiného automatického odvzdušňováku. Pokud propouští vodu, tak je asi ventil nějakej načnutej. Asi záleží kolik vody odkape a jak moc ti to vadí. Myslím, že 99% lidí co ho má, tak pod karavan ani nekouká a tudíž to neřeší :)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
MTSMTSČlen
Přidáno před 8 let
Je tam pouze jednosměrný ventil, aby když vypustí mrazový ventil ( ten na podlaze ), tak to pustí vzduch do bojleru, aby mohla vytéct voda z bojleru. Přetlak to neřeší, na to je expanzka. Pokud propouští, tak vyměnit

:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 8 let
Propouští , propouští ... tedy ponořím se k němu blíže abych viděl jak vůbec vypadá a projdu weby kde to koupit. Díky
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Hoši, hoši :)

ta malá prúhledná hadička od teplý hadice je PŘIVZDUŠŇOVACÍ VENTIL.
když vypouštíte boilírek (červená nebo žlutá páčka na podlaze) tak voda vyteče jen když se dá odkudsi nasát vzduch.
Takže: pokud je tlak v řádu - ventil (kulička) je uzavřen a nic nevytéká. Pokud je v řádu podtlak, kulička spadne ze sedla a přisává vzduch = dovolí vypustit vodu z nádoby.
Pokud dochází k úkapu může tam být smítko nebo kousek vodního kamene. Buď nechat nebo vyměnit nejde o žádnou tragédii.

Fšem :_ hezkej den.
Karel
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 8 let
Vysvětleno přesně pro mě :-) Pánové všem díky. Jsem uklidněn ... bo ... asi měsíc jsem řešil, že mi prokapává vypouštěcí ventil ... tedy, vyzkoušel jsme tři nové a když jsem vykoukl od dveří ven byla pořád loužička. Někdy. Završil jsem to akcí, kdy jsem tu studenou vodu kde byl vypoušťák spojil na tvrdo ( dočasně ) a vždy jen na vypouštění jsem tam dal ventil a vypouštěl a před napuštěním to spojil zase spojkou na tvrdo. Teď jsem o víkendu stál na STPL na Sněžníku ... hadice spojené na tvrdo a najednou pohled na zem a mokro ... takže jsem vlezl do vnitř, vyházel všechny zásoby žrádla a pití, a pod přepážkou sucho .. takže ven pod auto a koukám, čumím .. a pár cenťáku vedle jiná hadice, opět do vnitř, k boileru ..sucho ... jsem uklidněn vysvětlením od Vás.
Ale přes měsíc jsme řešil problém, který neexistoval ... ( je to tam tak schované, že mi úhel pohledu říkal, je to z místa vypoušťáku )

Prostě ohnout hřbet se někdy vyplatí ...
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
A jsme zase chytřejší :-)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let
napsal jsi to driv karle, taky jsem si myslel ze je to spis nasavaci ventil na vzduch kdyz se vypousti voda aby se do bojleru nasal vzduch a nedoslo k podtlaku a tim nevyteceni vody z nej. ja ten ventil ani nemam nahoru, vede primo dolu. treba prave to ze je sikmo nahoru vytvari ze ukapava....
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
ano, jeho umístění je důležitý. Když je slabá trubička naležato, tak kulička nedosedá a protejká. Slabá trubička má bejt nahoru, nebo šikmo vzhůru. Tam ji tlak podrží a když tlak není, tak kulička spadne a přivzdušní vypouštěnej řád.

zn. žádnej učenej z nebe nespad a my se učíme vod sebe navzájem.
Každej ví něco.

A vo tom to je !!!!
:^
R
RobinPavlinaNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Hoši, hoši :)

ta malá prúhledná hadička od teplý hadice je PŘIVZDUŠŇOVACÍ VENTIL.
když vypouštíte boilírek (červená nebo žlutá páčka na podlaze) tak voda vyteče jen když se dá odkudsi nasát vzduch.
Takže: pokud je tlak v řádu - ventil (kulička) je uzavřen a nic nevytéká. Pokud je v řádu podtlak, kulička spadne ze sedla a přisává vzduch = dovolí vypustit vodu z nádoby.
Pokud dochází k úkapu může tam být smítko nebo kousek vodního kamene. Buď nechat nebo vyměnit nejde o žádnou tragédii.

Fšem :_ hezkej den.
Karel
Ahoj Karle.nastal mi problém,že mi tento ventil začal protékat,tak jsem ho odmontoval a zjistil jsem,že tam žádná kulička není.Je možné,že by se ta kulička mohla dostat do některé z hadiček,nebo do bojléru?Potřeboval bych to vědět,protože táto závada mi nastala po té,co jsem měl obytku v servisu,kvúli jiné závadě,tak mne napadlo,jestli si tento servis z mého auta neudělal sklad náhradních dílů.Nejde mi tak o položku nového ventilu,ale o to,že navíc byla vypadlá odvzdušnovací hadička a voda nastříkala do řídící jednotky.ot té doby nedokážu topení rozchodit
Upravil RobinPavlina dne 11.10.2017 18:58, před 6 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Kulička nebo klapka tam musí bejt. Ventil musí fungovat a voda musí držet. Je možný že jim při demontáži vypadla a nevšimli si toho (taky se nám to už povedlo). Kup novej ventil a vyměň ho.
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 6 let
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let


to je vypustak, ten je tam taky, na podlaze pro vypousteni bojleru... ale aby fungoval spravne tak tam musi byt privzdusnovak neboli zpetny ventil. a je to tento konkretne - https://www.karav...-10-mm.htm

O nem psali ze mu mohla vypadnout kulicka..

Ma na sobe sipku kudy je prostupny tak pozor aby pri montazi nebyl obracene... jo a nejradeji ma svislou polohu

pripadne tento - https://www.karav...x-24mm.htm

je levnejsi a nemusi bejt prisroubovanej na zdi, muze byt klidne volne na hadici
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
R
RobinPavlinaNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Kulička nebo klapka tam musí bejt. Ventil musí fungovat a voda musí držet. Je možný že jim při demontáži vypadla a nevšimli si toho (taky se nám to už povedlo). Kup novej ventil a vyměň ho.
Díky za info.V daném servisu měli za ůkol udělat servo a výměnu oleje.Na boileru jsem si nic nepřál dělat.Do té doby fungoval bez problému.I to servo se mi moc nezdá.Místo kde byla trubka vyřízli a nahradili gumovou hadicí.To jsem zjistil až po té,co servo řízení opět začlo téct.S přítelkyní jsme už zoufalí a nevíme kam dávat auto do servisu.Dát pět tisíc za púl metru hadice,se mi zdá trochu moc.

Automatické sloučení 14.10.2017 09:37:

Citovat

floridan79 napsal:



to je vypustak, ten je tam taky, na podlaze pro vypousteni bojleru... ale aby fungoval spravne tak tam musi byt privzdusnovak neboli zpetny ventil. a je to tento konkretne - https://www.karav...-10-mm.htm

O nem psali ze mu mohla vypadnout kulicka..

Ma na sobe sipku kudy je prostupny tak pozor aby pri montazi nebyl obracene... jo a nejradeji ma svislou polohu

pripadne tento - https://www.karav...x-24mm.htm

je levnejsi a nemusi bejt prisroubovanej na zdi, muze byt klidne volne na hadici
Jde o odvzdošnovací venti,který je namontován přímo k boiléru.Ten fungoval,až to té doby,než jsem dal obytku do servisu kvůli jiným opravám.Zmizela kulička.Ten už mi stejně moc nepomůže,nebot na daném ventilu byla vypadlá odvzdušnovací hadička a voda nastříkala do řídící jednotky boiléru a ten od té doby nefunguje.
Upravil RobinPavlina dne 14.10.2017 08:37, před 6 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,263 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26002 sekund | Průměrně za: 0.26002 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB