Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Info: GSM relátko: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Info: GSM relátko

Poslední aktualizace před 7 let
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Možná by se to někomu hodilo a možná ani neví, že něco takového existuje, tak dávám své zkušenosti:

Umožňuje to pomocí prozvonění telefonem aktivovat relé - tzn. třeba otevřít bránu, vrata do garáže, rozsvítit světlo apod.
Stačí zakoupit jednotku (např. RTU5024 - aliexpress cca 700Kč) a její napájení (9-24V; 2A - opět např. aliexpress za cca 150Kč). Další náklady už nejsou. SIMka se dá pořídit zadarmo, existují nulové tarify a vzhledem k tomu, že po zavolání jednotka hovor sama položí, tak to negeneruje žádné další náklady.

Bezpečnost je zajištěna tak, že zaprvé musíte znát číslo, které máte prozvonit, a za druhé se v jednotce povolí pouze konkrétní telefonní čísla, na které bude jednotka reagovat - veškeré nastavení jednotky jsou buď pomocí standardní SMS (docela krkolomné, ale stejně to děláte jenom jednou na začátku) nebo k tomu je i aplikace pro android, která tu SMS vygeneruje za vás.

K bráně mám i dálkový ovladač, ale takhle to může mít celá rodina a nemusím mít 10 ovladačů. Krom toho si to prozvoním dopředu a nemusím pak u brány čekat, až se mi otevře, protože standardní ovladač má dosah jen 50m. Podle mě je to za tisícovku docela slušnej upgrade komfortu :-)

Dotazy rád zodpovím
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Pokud je ovládání brány v dosahu své domácí wifi tak přidám další možný tip za 160,- Kč:
http://www.ebay.c...SwEzxYU03i
Pracuje bez SIM = nulové náklady, ovládání na telefonu (Android/IOS) přes Cloud = žádné složité nastavování nebo potřeba veřejné IP. Připojení přímo na 230V
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
existují nulové tarify


Můžeš prosím dát odkaz na nějaký nulový tarif.Nic jsem nenašel,obešel jsem osobě 3 operátory...Nabízejí jen placené cca 20kč./tedy nabízely....je to cca rok co jsem to řešil/Předplacené karty jsou totálně nevhodné,tam se mi jen hromadil kredit.
M
mirda-cbČlen
Přidáno před 7 let
CEZ Mobil tarif Platim, jak volam mesicni poplatek 0 Kc
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Vodafone, ale pouze na pobockach, na netu to nemaj. Na zacatek chteji 200Kc jako volaci jistinu. Rekni, ze chces neco do alarmu.

Automatické sloučení 29.12.2016 16:46:
TomTP: Jdu si to objednat :-)
A samozřejmě ve velkým, je to levnější než klasická časovaná zásuvka, takže to použiju na vánoční osvětlení, otevírání garážových vrat apod.
Připojení je na svorkovnici, takže abych nemusel každej původní kabel kuchat, potřebuju k tomu ještě koncovky 220 na obě strany a nebo krátkou prodlužku, kterou rozpůlím. Hledám na ebayi, ale buď tam není pořádnej výběr pro EU prodlužky nebo jsem levej já. No ale to kdyžtak můžu koupit tady v ČR.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Upravil jarous350 dne 29.12.2016 16:46, před 7 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
dík,kouknu na ty operátory...
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj všichni. Mně by se to taky hodilo. Šlo by to sem dát návod, ev.odkaz, co přesně koupit a jak to zapojit? Díky.
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Jednotka je to tahle: https://www.aliex...

A nápajecí zdroj jsem koupil tenhle: https://www.aliex...
ve variantě 3A 12V 36W

Každopádně na zapojení nic není složitýho: napájení+- a pak výstup z relé, které se propojí s pohonnou jednotkou brány. Podle mě každej motor brány, vrat apod. má svorkovnici, která umožňuje napojení tzv. tlačítka.

Návod byl přiloženej.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Mi to ukazuje, že tahle stránka neexistuje, někde jsi při vložení udělal chybu.
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

jarous350 napsal:

Vodafone, ale pouze na pobockach, na netu to nemaj. Na zacatek chteji 200Kc jako volaci jistinu. Rekni, ze chces neco do alarmu.

Automatické sloučení 29.12.2016 16:46:
TomTP: Jdu si to objednat :-)
A samozřejmě ve velkým, je to levnější než klasická časovaná zásuvka, takže to použiju na vánoční osvětlení, otevírání garážových vrat apod.
Připojení je na svorkovnici, takže abych nemusel každej původní kabel kuchat, potřebuju k tomu ještě koncovky 220 na obě strany a nebo krátkou prodlužku, kterou rozpůlím. Hledám na ebayi, ale buď tam není pořádnej výběr pro EU prodlužky nebo jsem levej já. No ale to kdyžtak můžu koupit tady v ČR.


Existuje to i ve verzi Wifi + RF433 Mhz, tzn. ovládání přes Wifi nebo "klíčenku"
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:

Pokud je ovládání brány v dosahu své domácí wifi tak přidám další možný tip za 160,- Kč:
http://www.ebay.c...SwEzxYU03i
Pracuje bez SIM = nulové náklady, ovládání na telefonu (Android/IOS) přes Cloud = žádné složité nastavování nebo potřeba veřejné IP. Připojení přímo na 230V


Za 160 taková věc to nemá chybu objednal jsem 2 kousky :^:^:^
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

mirda-cb napsal:

CEZ Mobil tarif Platim, jak volam mesicni poplatek 0 Kc


Tarif se tváří jako nulový, ale pokud nic neprovoláte tak nejpozději po šesti měsících přijde v lepším případě upozornění že vám kartu zruší pokud nic neprovoláte a v horším případě jí zruší hned. Takže nezbývá než jí jednou za čas za zařízení vyndat a něco málo z ní provolat nebo zastal SMSku.
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Ten Vodafone je urcite v pohode. Tim, ze si na zacatku berou tu volaci jistinu 200Kc, tak podle me ani nemaj motivaci to rusit. Navic pokud to nabizej jako sluzbu pro alarmy apod., tak nemuzou pocitat, ze by neco vydelali.

Jinak u CEZu by to slo resit tou SMSkou jednou za cas. Ani se nemusi SIM prendavat do telefonu, jenom si pomoci aplikace na jednotce vyzadam napr. status, vypis otevirani, seznam cisel nebo neco podobnyho a ona to posle.

Kazdopadne vsechny tyhle reseni jsou v podstate zadarmo oproti predplacenejm kartam, kde chtej kazdyho cca pul roku dobijet. Ne, ze bych kvuli 200Kc jednou za pul roku nemel co do huby, ale kdo na to ma furt myslet a otravovat se s tim...
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Pro ty co vědí o co se jedná, tak pro to wifi relé už existuje alternativní firmware, který umožňuje používat protokol MQTT určený pro domácí automatizaci, internet věcí a další věci. Hlavní je, že pak není potřeba připojení na internet a všechno může běžet doma. Také se potom může řešit například ovládání toho relé na základě nějaké události doma (například teploty, zapnutí/vapnutí něčeho a podobně). Ten firmware dokonce přidává možnost připojit do toho relé pohybový PIR snímač. Celé to wifi relé je postavené na ESP8266 - zdravím TomTP :_
Odkaz: https://github.com/mertenats/Sonoff

Ps: pokud někomu nevadí trochu vyšší cena nebo potřebuje kompaktní rozměry se vším všudy, tak se dělá i provedení přímo do zásuvky:
http://www.ebay.com/itm/Sonoff-S20-WI...2040874270

Ps2: Tome, vypadá to, že by to šlo použít i pro tvoje hračky s ESP8266, stačilo by jenom nahrát tvůj firmware a program, co jsi použil. Akorát pokud by jsi potřeboval víc GPIO pinů než ten jeden co je vyvedený, tak by jsi si musel připájet vývody. Ale třeba na připojení periférií přes one wire by ten jeden pin stačil !)
Upravil PetrDubi dne 30.12.2016 21:19, před 7 let
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jarda_1 napsal:

Citovat

mirda-cb napsal:

CEZ Mobil tarif Platim, jak volam mesicni poplatek 0 Kc


Tarif se tváří jako nulový, ale pokud nic neprovoláte tak nejpozději po šesti měsících přijde v lepším případě upozornění že vám kartu zruší pokud nic neprovoláte a v horším případě jí zruší hned. Takže nezbývá než jí jednou za čas za zařízení vyndat a něco málo z ní provolat nebo zastal SMSku.


Mě poslali výstrahu po 4 měsících a bez milosti mi SIM zrušili. Když jsem volal na infocentrum, tak mi bylo sděleno, že odchozí SMS je nezajímá, musí být provedeno odchozí volání.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
To sou kurvy :D
Průměrnej člověk nechává operátorům stovky měsíčně a oni budou otravovat kvůli SIMce, kterou člověk potřebuje do takovýhodle zařízení. Si tak říkám, že by vlastně nevadilo, kdyby tam byla SIMka nějakýho zahraničního operátora - ale to už je takový lámání přes koleno.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Pro ty co vědí o co se jedná, tak pro to wifi relé už existuje alternativní firmware, který umožňuje používat protokol MQTT určený pro domácí automatizaci, internet věcí a další věci. Hlavní je, že pak není potřeba připojení na internet a všechno může běžet doma. Také se potom může řešit například ovládání toho relé na základě nějaké události doma (například teploty, zapnutí/vapnutí něčeho a podobně). Ten firmware dokonce přidává možnost připojit do toho relé pohybový PIR snímač. Celé to wifi relé je postavené na ESP8266 - zdravím TomTP :_
Odkaz: https://github.com/mertenats/Sonoff

Ps: pokud někomu nevadí trochu vyšší cena nebo potřebuje kompaktní rozměry se vším všudy, tak se dělá i provedení přímo do zásuvky:
http://www.ebay.com/itm/Sonoff-S20-WI...2040874270

Ps2: Tome, vypadá to, že by to šlo použít i pro tvoje hračky s ESP8266, stačilo by jenom nahrát tvůj firmware a program, co jsi použil. Akorát pokud by jsi potřeboval víc GPIO pinů než ten jeden co je vyvedený, tak by jsi si musel připájet vývody. Ale třeba na připojení periférií přes one wire by ten jeden pin stačil !)


Hračky :) No právě. Na hračky musím mít čas a ten nemám. S tímhle se stejně za chvíli v rámci IoT roztrhne pytel. Spíš hromada pytlů. Budu rád, když si dokončím rozdělané věci.

Automatické sloučení 10.01.2017 12:20:
Kdyby měl někdo zájem o SIM do zařízení tak lze:
O2 Machine paušál 19,- Kč měsíčně
viz:
https://www.o2.cz...ne-tarify/
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 10.01.2017 12:20, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: jarous350, TomTP, bleriot11, mirda-cb, Sapuki, Vasu, Zdenek a Alena, Jarda_1, PetrDubi

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,026,593 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26204 sekund | Průměrně za: 0.26204 (0) sekund | Dotazy: 126 | Použitá paměť: 2.18MB/2MB