Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Cesta do Itálie, nejlépe Kalábrie - nevíme kepmy, nevíme to či ono, vlastně nevíme nic :-): INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Cesta do Itálie, nejlépe Kalábrie - nevíme kepmy, nevíme to či ono, vlastně nevíme nic :-)

Poslední aktualizace před 7 let
V
VeslyNováček
Přidáno před 7 let
Proto prosím moc o radu.
Chceme jet do Kalábrie (není nutné až tak na jih, ale co kdyby...)
Karavan jsem již sehnal a nyní potřebuji zde na jednom místě poradit skoro vše. Vím , že je to tu jistě vše k dohledání, ale ten čas fakt nemám. Mám před 2. nočníma a jsem rád že žiju, vyrážíme v úterý ráno.

Potřebuji rady :

Jak nejlépe vyrazit časově ?
Co vše i vzít s sebou ?
Kde případně na cestě přespat (nechci jet na jeden zátah) ?
Koupit nekoupit detektor plynu ?
Seznam nejlepších kempů na cestě, případně i jejich ceny..
Jak se orientovat v cenách za kemp, z čeho se cena skládá atd, případně koupit nějakou kartu ADAC atd.... ?
Jak se chovat při placení kempů(vyjednávání - případné), mýtného atd... ?
Něco dalšího...?

Děkuji moc za rady

V.
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
No, z tvých dotazů a zřejmého časového presu je mi jasné, že jsi hodně odvážnej člověk.
Jedinou radu kterou ti můžu dát, tak je ta, aby jsi se nikde nehonil a v klidu vychutnával cestu.
Hlavně se v pořádku vrať domů. :_

Já jezdím už pár let a zrovna zítra zase vyrážím, ale cestu si vždy plánuji dost dopředu a detajly doladím pár dní před odjezdem. V průběhu dovolené ale občas něco změním, když třeba najdu něco zajímavého
Hlavně se snažím jezdit v klidu a na pohodu. Jinak bych byl asi kousek od průseru.
Martin
Facebook- Martin Havelka
Upravil Martin Mrak dne 10.08.2017 21:12, před 7 let
V
VeslyNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Martin Mrak napsal:

No, z tvých dotazů a zřejmého časového presu je mi jasné, že jsi hodně odvážnej člověk.
Jedinou radu kterou ti můžu dát, tak je ta, aby jsi se nikde nehonil a v klidu vychutnával cestu.
Hlavně se v pořádku vrať domů. :_


Jsme dobrodruzi, přesně tak jak si psal, chceme si cestu vychutnat. Zároveň bychom neradi dělali moc chyb nováčků s karavanem...

Časový press je odůvodněný... ŘP na A B C D E T Q W jsem si vyzvedl včera a tažné také... :-)
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Nezbývá mi nic jiného než popřát hodně štěstí. :q
Martin
Facebook- Martin Havelka
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Ve stredozemi jsou krasne volne okresky.
2 ruzne ceny u pumpy 1 s obsluhou 2 bez obsluhy ! Rozdil na litru az 25 centu.
Od Salerna az dolu je dalnice gratis.
Kemp je u more na kazdym rohu,prespat muzes kdekoli se budes citit bezpecne,(pri stani na divoko) mimo hlavni trasy a pobrezi je to rozhodne lepsi !
Talosi maj v srpnu dovolenou tak se priprav ze bude vsude nabito.

Stastnou cestu
K
karmenČlen
Přidáno před 7 let
...na většinu otázek můžeš získat odpovědi až z vlastních zkušeností, protože univerzální rady moc nefungují...já bych hlavně poradil - nejezdit v srpnu do Itálie
BrigetkaBrigetkaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj pokusim se nementorovat a nutnosti přípravy :) na cestu. Z kalábrie jsme se před chvíli vrátili. Pokud jde o moře dobrá volba. Ceny STPL (ared sosta di camper) od 12 do 25 Euro. Cena přitom nehovoří o kvalitě.
Nejlepší místo jsme našli STPL u Praia a Mare - (jmenuje se Nuova Playa - opatrují tady pláž s malým barem a ten STPL) - 39°52'17.91" 15°47'15.71" . Je to nádherná kamínková (černá) pláž. Pozor předchází tomu oblast s nějakými kempy, aquaparkem a tam je rachot. Je potřeba jet až za ostrůvek Isola di Dino a najednou je to opuštěná plář, která končí skálou (dál už to nevede) a je tady STPL se stromy jako oáza. Cena 20Eur za noc, elekřina, voda i na tuto oblast dost dobré sprchy a toalety. Na ostrůvku, který je přímo naproti jsou mořské jeskyně, dá se tam dojet šlapadlem, nebo loďkou myslím za 5E na osobu. Voda průzračná snad jen že to příliš rychle klesá do houbky a tak to není pro prcky.

Pokud jsi na vykopávky pak rozhodně stojí za to po cestě navštívit Paestum 40°25'17.93" 15°00'17.64". Areál přístupný a na rozdíl třeba od Pompejí není narváno. Řecké chrámy zachovalé a působivé. STPL najdeš buď přímo v areálu, nebo u pláže (40°27'35.05" 15°00'33.9").

A ještě stojí za návštěvu Tropea - úžasné město na skále a na protější Bazilika - 38°40'48.16" 15°53'45.21". Tady je STPL hned vedle Baziliky přímo u moře, nebo 38°40'47" 15°54'55.08" ten je kousek před městem, ale dá se to dojít i pěšky.

Po cestě do Tropey je úžasná silnice přímo podél pláží, které jsou v podstatě prázdné a nádherně čisté.

Obecně platí co bylo již psáno v srpnu je to vraždné, všichni italové se dovolenkují. Ale pokud musíš, tak musíš:)

Hezkou cestu

Michal
zvířátka a Jirkovští
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Vesly, Martin Mrak, misus, karmen, Brigetka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,590,651 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14075 sekund | Průměrně za: 0.14075 (0) sekund | Dotazy: 77 | Použitá paměť: 1.83MB/4MB