Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2018 Maďarsko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
Prohledávání webu:

DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2018 Maďarsko

Poslední aktualizace před 4 dny
davidmdavidmNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím všechny karavanisty. Chtěl bych se s Vámi podělit o informace ohledně dálničních známek v Maďarsku. Chystáme se na víkend do maďarských lázní a tak jsem hledal všude možně jak je to s dálniční známkou v Maďarsku.
Přihlásil jsem se na stránky http://www.toll-c... kde se známky kupují a nikde jsem nanašel proč bych měl spadat s naší obytkou (Dethleffs Trend 7057, do 3,5t, 4 osoby, katergorie J v TP M1) do kategorie D2, tak jsem hodněkrát četl. Hledal jsem samozřejmě i tady a odpovědi byly všude stejné - po novu do kategorie D2. Ano, v loňském roce jsme taky platili za dražší kategorii, ale díky tomu, že v loňském "obrázku" byl u kategorie D2 vyobrazen "camper".
Napsal jsem tedy na maďarský autoklub. Odpověď:
Dear Mr Mikala
Thanks for turning to us with your question.
Please find e-vignette prices and categories on the relevant webpage.
http://toll-charg...ette-rates
Wishing you safe driving.
Regards
Poslali mi odkaz na stránky http://www.toll-c... kde si mám opět vybrat dle obrázku...
Volal jsem na český UAMK - MĚL BYSTE spadat do kategorie D2. Zjistím zavolám. Zavolali a zase že kategorie D2 :/ Zase nic...
Napsal jsem na přímo na provozovatele mýtných bran v Maďarsku NÚSZ ügyfélkapcsolat <ugyfel@nemzetiutdij.hu>
První odpověď - poslali rozdělení do kategorií. (V příloze pdf Maďarsko - rozdělení do kategorií) - je tam poznačeno, že si musíme zkontrolovat v TP kategorii J, S1, F1...
Znovu jsem jim odepsal, že stále nevím do které kategorie patříme a jestli mi můžou napsat jestli teda D1 nebo D2.
Odpověděli, že chtějí kopii VTP.
No a hurá! Konečně odpověď taková, jakou jsem očekával - KATEGORIE D1! (pdf s vyjádřením přidávám)
"Na základě vystaveného osvědčení o registraci vozidla patří uvedené vozidlo do
kategorie mýtného D1."


Tak snad jsem aspoň někomu pomohl a konečně je jasno :)

S pozdravem David
Upravil davidm dne 09.02.2018 10:46, před 6 let
davidm Připojili následující soubor:
maarsko_-_rozdlen_kategori.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 759 stažení]
kim_hd_en_-_-_david_mikala_-_vyjden.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 622 stažení]
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

davidm napsal:

Zdravím všechny karavanisty. Chtěl bych se s Vámi podělit o informace ohledně dálničních známek v Maďarsku. Chystáme se na víkend do maďarských lázní a tak jsem hledal všude možně jak je to s dálniční známkou v Maďarsku.
Přihlásil jsem se na stránky http://www.toll-c... kde se známky kupují a nikde jsem nanašel proč bych měl spadat s naší obytkou (Dethleffs Trend 7057, do 3,5t, 4 osoby, katergorie J v TP M1) do kategorie D2, tak jsem hodněkrát četl. Hledal jsem samozřejmě i tady a odpovědi byly všude stejné - po novu do kategorie D2. Ano, v loňském roce jsme taky platili za dražší kategorii, ale díky tomu, že v loňském "obrázku" byl u kategorie D2 vyobrazen "camper".
Napsal jsem tedy na maďarský autoklub. Odpověď:
Dear Mr Mikala
Thanks for turning to us with your question.
Please find e-vignette prices and categories on the relevant webpage.
http://toll-charg...ette-rates
Wishing you safe driving.
Regards
Poslali mi odkaz na stránky http://www.toll-c... kde si mám opět vybrat dle obrázku...
Volal jsem na český UAMK - MĚL BYSTE spadat do kategorie D2. Zjistím zavolám. Zavolali a zase že kategorie D2 :/ Zase nic...
Napsal jsem na přímo na provozovatele mýtných bran v Maďarsku NÚSZ ügyfélkapcsolat <ugyfel@nemzetiutdij.hu>
První odpověď - poslali rozdělení do kategorií. (V příloze pdf Maďarsko - rozdělení do kategorií) - je tam poznačeno, že si musíme zkontrolovat v TP kategorii J, S1, F1...
Znovu jsem jim odepsal, že stále nevím do které kategorie patříme a jestli mi můžou napsat jestli teda D1 nebo D2.
Odpověděli, že chtějí kopii VTP.
No a hurá! Konečně odpověď taková, jakou jsem očekával - KATEGORIE D1! (pdf s vyjádřením přidávám)
"Na základě vystaveného osvědčení o registraci vozidla patří uvedené vozidlo do
kategorie mýtného D1."


Tak snad jsem aspoň někomu pomohl a konečně je jasno :)

S pozdravem David
Davide -super dík..:_
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Skvělá práce,diky.... Jen to pdf s vyjadrenim nevidím, vlož jej prosím ještě jednou,diky
davidmdavidmNováček
Přidáno před 6 let
Omlouvám se. Snad se mi to napodruhé podařilo.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Ano, je tomu skutečně tak. Z definice kategorie D2 vypadla zmínka o obytných autech a z piktogramů D2 zmizel obrázek obytky. Kategorizace se tím zjednodušila, do 3,5t = D1, nad 3,5t = D2.
Díky milí Uhři, díky Davidm za upozornění :^
Detaily v češtině zde: http://toll-charge.hu/files/document/...Farsku.pdf
davidmdavidmNováček
Přidáno před 6 let
No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

davidm napsal:

No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...

Měl jsem na mysli rozdělení obytných aut. Ty obvykle více jak 7 míst k sezení nemají.
T
TompetrČlen
Přidáno před 6 let
Skvělá práce!
:g
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

davidm napsal:

No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...

Měl jsem na mysli rozdělení obytných aut. Ty obvykle více jak 7 míst k sezení nemají.

Vlastně máš pravdu, obytky otypované jako N(1) spadnou taky do D2, i když jsou do 3,5t.
Každopádně všechny M1 obytky do 3,5t spadají do skupiny D1 :g
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

davidm napsal:

No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...


A obytné auto kategorie M1 s hmotností 5T patří tedy kam??
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Citovat

davidm napsal:

No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...


A obytné auto kategorie M1 s hmotností 5T patří tedy kam??

D2, bohužel.
D1 = vozidla M1 do3,5t a do 7 míst k sezení. Co nevejde D1, spadá automaticky do D2.
Ten český text je opět poněkud zmatený, v angličtině je to jasné http://toll-charge.hu/articles/articl...ette-rates

Ještě jedna zajímavost. Pokud najedete omylem na placený úsek, můžete vjezd dodatečně legalizovat zakoupením vignety do 60minut od vjezdu (například na nejbližší pumpě).
Upravil Rudy dne 09.02.2018 13:36, před 6 let
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Pořád lepší než platit mýto. Dík
davidmdavidmNováček
Přidáno před 6 let
No s tou 5ti tunkou si nejsem úplně jistý. Můžu po neděli zjistit, budou ze mně mít radost :) Je k tomu ale nutná kopie VTP
Kategorie D2 je vyobrazena jako menší než 3,5t. Ale... " všechna taková motorová vozidla, která nepatří do ostatních cenových kategorií a na základě zvláštního právního předpisu nejsou považována za motorová vozidla s povinností úhrady poplatku za užívání silnic"
Co to ale přesně znamená? To fakt nevím...
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
To jsou příjemné zprávy. Děkuji Davidm za informace.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

davidm napsal:

....
Kategorie D2 je vyobrazena jako menší než 3,5t. Ale... " všechna taková motorová vozidla, která nepatří do ostatních cenových kategorií a na základě zvláštního právního předpisu nejsou považována za motorová vozidla s povinností úhrady poplatku za užívání silnic"
.....

To jsou vozidla spadající do povinnosti platit mýto (skupiny J1, J2 a J3). A jejich definice je "nákladní" automobil s hmotností vyšší než 3,5t. Otázkou je, kam patří obytka otypovaná jako N a těžší než 3,5t.:x
S logiky konstrukce jejich systému by měla platit mýto ale to fakt jen spekuluji. V tomto případě bych určitě žádal jednoznačné zařazení od nich.

P.S. -Dnes jsem jim dvakrát poslal kopii VTP s žádostí o zařazení do skupiny (jednou německy a jednou anglicky z různých adres) a dvakrát mi poslali obratem odkazy na web. Asi záleží na koho natrefíš. Mně se z nich jednoznačné zařazení vyrazit nepodařilo.
Upravil Rudy dne 09.02.2018 13:59, před 6 let
A
ajziČlen
Přidáno před 6 let
Na stránkách to mají jasně napsáno, . všechny nákladní vozidla což je N, traktory a tahače. Kategorie J značí počet náprav. pokud je kategorie M nad 3,5t spadá to do nezařazených a je to D2.
Myslím si o tom své, podle mého budou mít nyní mnohem lépe kontrolovatelné přetížení všech vozidel do 3,5 tuny. Je až neskutečné kolik dodělali dodatečných vah v dálnicích. Jinak ten rozdíl D1 a 2 není nic co by mohlo kazit dovolenou. Pokud to tedy takto zůstane!)
L
LacigaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, pokud to tak je, klobouk dolů za tuto zprávu. Já jsem loni platil na cestu do Řecka měsíční maďarskou známku D2 za 9.560,- HUF. Letos bych tedy měl platit polovinu, což je 4.760,- HUF ? To je opravdu na flašku dobrého moku, kterou si určitě zasloužíš. Krajane, děkujeme.
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,mají to na těch českých stránkách zmateně,nevím jestli uvažuji správně OA do 3,5 M1- D1,přívěs do 750 známka U.Je to tak ,nebo pokud táhnu přívěs musím koupit D2-Jinak do řecka jsme jezdili na D2,nyní D1. Dík pepa:_
B
BronČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,mají to na těch českých stránkách zmateně,nevím jestli uvažuji správně OA do 3,5 M1- D1,přívěs do 750 známka U.Je to tak ,nebo pokud táhnu přívěs musím koupit D2-Jinak do řecka jsme jezdili na D2,nyní D1.
=================

Ahoj, já bych si myslel že pokud táhnu vozík do 750 kg, tak k D1 již nemusím kupovat U. Je tam uvedeno, že U platí pouze k D2 ... o celkové hmotnosti soupravy jsem tam nic nenašel ...
Bron
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 6 let
Osobák + karavan je D1.
To U se vztahuje ke kombinaci s D2.

D1 = motorcycles, ≤ 3.5 t automobiles for up to 7 persons, and their trailers
D1 = motocykly, ≤ 3,5 t automobily až pro 7 osob a jejich přívěsy

-
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
42,716,079 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27938 sekund | Průměrně za: 0.27938 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.39MB/2MB