Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Hobby nebo LMC?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Hobby nebo LMC?

Poslední aktualizace před 6 let
C
ChipLajaNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj všem,

jsme absolutní nováčci a laici v oblasti karavanování, ale na 100% jsme se rozhodli, že si na letní dovču nějaký starší koupíme.
Máme vyhlídnutý Hobby a LMC (obojí přívěsy 2009, obytňák nechceme) a potřebovali bysme trochu poradit od zkušených a znalých...

Takže zaprvé:
Je nějaký markantní rozdíl mezi těmito značkami?

Zadruhé:
Jeden je shora omlácený od krup. Známý říkal, že by se bál, aby do něj neteklo - co vy na to? (Osobně nám to připadá jako nesmysl)

Zatřetí:
V jednom nefunguje rozfuk. Máte tucha jak náročná by byla oprava? Budeme využívat jen na letní dovči, ale určitě bysme to chtěli dát časem do kupy.

Děkujeme moc :-)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, lepší pověst má asi LMC, ale záleží spíš na konkrétním stavu a co se komu
líbí víc, nic naopak nepíšeš o uspořádání a to je důležitější než nějaká značka.
Těch krup bych se taky bál, no a rozfuk to záleží co nefunguje to se nedá věštit.
C
ChipLajaNováček
Přidáno před 6 let
Vnitřní uspořádání je u obou přesně takové, jaké si představujeme, takže to neřeším. Větším favoritem je momentálně ten LMC, ale ten je zrovna po těch kroupách. To je to fakt u těch karavanů takový průšvih?

Automatické sloučení 14.05.2018 22:45:
Vnitřní uspořádání je u obou přesně takové, jaké si představujeme, takže to neřeším. Větším favoritem je momentálně ten LMC, ale ten je zrovna po těch kroupách. To je to fakt u těch karavanů takový průšvih?
Upravil ChipLaja dne 14.05.2018 21:45, před 6 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím.Já osobně bych se "ďůlkaté"střechy vůbec nebál.Pokud ti to nevadí esteticky,tak do toho běž.Ještě jsem nikde nečetl,neslyšel a neviděl že by kroupy prorazili střechu tak,aby tam tím místem teklo.Ano,rozbijí střešní okno,okna a tím pádem tam zateče,to ano.
Hasky
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Největší průšvih je zatečení pokud se objeví, oprava je časově velmi náročná.
Dalším co mě zajímá je kolik spotřebičů je na 12 V. Předělání rozfuku z 230 V na 12 V obnáší koupení motorku. A určitě je super pokud parkoval karavan pod střechou.
Někdy začíná zatečení pod lištou nad oknem,pokud je tam špína nevyschne tam voda a začne uhnívat šroubek v liště Přes něj se dostane voda dovnitř.
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
určite LMC
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 6 let
Hobby je vnitřně elegantní,ale materiálově "papír"....LMC jsem měl pouze obytky a tam bylo zpracování OK. Netuším jaké rozložení nebo peníze chceš investovat,ale určitě bych ještě zahrnul do výběru Tabberta. Ten má vysokou kvalitu zpracování a materiálu,ale navíc třeba dvojitou odvětrávanou střechu a 7,5cm silnou sendvičovou podlahu. Takové vychytávky tě potěší až budeš uživatelem. U Hobby na toto zapomeň.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Tady je každá rada drahá. Neexistují dvě stejné ojetiny. Každá je originál.
A pokud by tomu tak bylo, dal bych přednost LMC, které jsem vlastnil.
Hobby jsou hezké věci, ale na prvním místě je u nich efekt.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
prokydaprokydaČlen
Přidáno před 6 let
ty jo, teď jste mi úplně zkazili radost z mého, před dvěma měsíci pořízeného, karavanu Hobby :|
Do teď jsem si myslel, že patří mezi lepší značky na trhu...
Na druhou stranu musím ale říct, že úplně nový Weinsberg, který jsem měl před koupí mého současného 20 let starého Hobbíka vypůjčený, byl udělaný snad jen z potištěného papíru - dveře od skříněk se kroutily jen když kolem nich člověk prošel. To ten můj hobbík má vnitřek z poctivé dřevotřísky a přijde mi docela bytelný!
Hobby Exclusive 495
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
prokyda: nenechaj si pokaziť radosť, nie každý Hobby musí mať problém.
Boli určité série, kde problémy boli pravidlom, a naopak, iných sa to vôbec netýkalo.
JaTJaTČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, měli jsme obě značky a s oběma 100% spokojenost, patří mezi TOP. Spíše bych zde srovnával opotřebení obou přívěsů a dle toho se rozhodl.
Jarek a Tamča
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

prokyda napsal:

ty jo, teď jste mi úplně zkazili radost z mého, před dvěma měsíci pořízeného, karavanu Hobby :|
Do teď jsem si myslel, že patří mezi lepší značky na trhu...
Na druhou stranu musím ale říct, že úplně nový Weinsberg, který jsem měl před koupí mého současného 20 let starého Hobbíka vypůjčený, byl udělaný snad jen z potištěného papíru - dveře od skříněk se kroutily jen když kolem nich člověk prošel. To ten můj hobbík má vnitřek z poctivé dřevotřísky a přijde mi docela bytelný!

Tak, tak nic si nenech zkazit, jak už jsem psal záleží na stavu konkrétního staršího karavanu,
chování předchozího majitele a parkuj pod střechou nebo alespon pod plachtou.
Já mám Burstnera i když se o něm říká, že je to naleštěná bída:k
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Taky bych si nenechal kazit radost. Hobby vždy uměl udělat především interiér tak, že se v něm člověk cítil velmi dobře. Pravda, někdy šel design na úkor kvality ale ne na úkor účelnosti. Měl jsem obytku Hobby 8 let, nyní mám Hymer. Ano, zpracování a technická kvalita je na vyšší úrovní ale vnitřní design na Hobby nemá. ani u SL řady. Můžeme srovnávat i se dvěma karavany, které jsme v průběhu let užívali.
Oba se ženou na Hobíka rádi vzpomínáme. Nebyl ten nejlepší ale určitě nejhezčí... A někdy to i o tom je.
C
caravanmanČlen
Přidáno před 6 let
co Hymer? Jaké máte zkušenosti s karavany této značky?
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

prokyda napsal:

ty jo, teď jste mi úplně zkazili radost z mého, před dvěma měsíci pořízeného, karavanu Hobby :|
Do teď jsem si myslel, že patří mezi lepší značky na trhu...
Na druhou stranu musím ale říct, že úplně nový Weinsberg, který jsem měl před koupí mého současného 20 let starého Hobbíka vypůjčený, byl udělaný snad jen z potištěného papíru - dveře od skříněk se kroutily jen když kolem nich člověk prošel. To ten můj hobbík má vnitřek z poctivé dřevotřísky a přijde mi docela bytelný!

Je to sice trochu OT, ale nedá se na to nezareagovat. Weinsberg mám druhý rok nový (sice s ním mám zatím najeto jen 8 tis km) ale není ani z potištěného papíru, ani se tam nic nekroutí, neloupe, nevrže a šroubky nevypadávají. Naopak vše funguje jak má a šel bych do něho klidně znovu. Dveře od skříněk jsou na stejné úrovni jako Knaus, Caralever etc. Pro mě solidní střední třída.
Ale chápu potřebu si odůvodnit, jak dobře jsi koupil 20 let starý karavan a nevyhodil peníze do kanálu za nový šmejd :D :_
K
kyklopČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PabloGS napsal:

Citovat

prokyda napsal:

ty jo, teď jste mi úplně zkazili radost z mého, před dvěma měsíci pořízeného, karavanu Hobby :|
Do teď jsem si myslel, že patří mezi lepší značky na trhu...
Na druhou stranu musím ale říct, že úplně nový Weinsberg, který jsem měl před koupí mého současného 20 let starého Hobbíka vypůjčený, byl udělaný snad jen z potištěného papíru - dveře od skříněk se kroutily jen když kolem nich člověk prošel. To ten můj hobbík má vnitřek z poctivé dřevotřísky a přijde mi docela bytelný!

Je to sice trochu OT, ale nedá se na to nezareagovat. Weinsberg mám druhý rok nový (sice s ním mám zatím najeto jen 8 tis km) ale není ani z potištěného papíru, ani se tam nic nekroutí, neloupe, nevrže a šroubky nevypadávají. Naopak vše funguje jak má a šel bych do něho klidně znovu. Dveře od skříněk jsou na stejné úrovni jako Knaus, Caralever etc. Pro mě solidní střední třída.
Ale chápu potřebu si odůvodnit, jak dobře jsi koupil 20 let starý karavan a nevyhodil peníze do kanálu za nový šmejd :D :_


Asi tak, pri rozhodovaní či nový Weinsberg, alebo 10 ročný (obzvlášť LMC) by som bral toho Weinsberga, lebo 10 ročné LMC má bez ohľadu na kategóriu hnusný interiér (nekameňujte ma , je to čiste subjektívny pohľad) a s Weinsbergom mám nejakú tú skúsenosť (3ks) pričom nič sa nerozpadávalo a voči súčasnému Hobbykovi bolo všetko masívnejšie. Na strane druhej, na vypiplanosť interiéru Hobíkov má len málokto (opätovne subjektívny pohľad) a s Hobbíkom som zatiaľ žiaden problém nemal :_
prokydaprokydaČlen
Přidáno před 6 let
pánové, neberte můj předchozí příspěvek jako útok proti nějaké značce. Prostě jsem zrovna náhodou měl půjčený jeden karavan nějaké značky a protože to bylo poprvé, nemám ani srovnání s ničím jiným.
Nový vždy bude lepší než 20 let starý, jen jsem byl překvapený, z jakých materiálů se to vyrábí, ale chápu samozřejmě snahu výrobců ušetřit každý gram hmotnosti, takže je jasné, že nebude vybavení v karavanech z masivu.. Sám jsem také po novém Weisenbergu také koukal, ale rodinný rozpočet mi jasně řekl, že tudy cesta nevede :D
Takže ať vám všem ty vaše pojízdné domky slouží hlavně k vaší spokojenosti!
Hobby Exclusive 495
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

hugo 007 napsal:

Citovat

prokyda napsal:

ty jo, teď jste mi úplně zkazili radost z mého, před dvěma měsíci pořízeného, karavanu Hobby :|
Do teď jsem si myslel, že patří mezi lepší značky na trhu...
Na druhou stranu musím ale říct, že úplně nový Weinsberg, který jsem měl před koupí mého současného 20 let starého Hobbíka vypůjčený, byl udělaný snad jen z potištěného papíru - dveře od skříněk se kroutily jen když kolem nich člověk prošel. To ten můj hobbík má vnitřek z poctivé dřevotřísky a přijde mi docela bytelný!

Tak, tak nic si nenech zkazit, jak už jsem psal záleží na stavu konkrétního staršího karavanu,
chování předchozího majitele a parkuj pod střechou nebo alespon pod plachtou.
Já mám Burstnera i když se o něm říká, že je to naleštěná bída:k


Ahoj,
i já mám tu naleštěnou bídu. Jsem s ním spokojený. Je to přeci o tom jestli jsem v tom domečku šťastný a s lidmi co mám rád a ne o tom jestli mám top značku nebo ne. Kup si to co se Ti bude líbit a na co dosáhneš. Jestli má ta, či ona značka to, či ono, je nepodstatné, protože technika jde i v tomto oboru tak rychle, že stejně koupíš něco, co jiná značka už bude mít lepší. Přeji šťastnou ruku při výběru.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
zatiaľ som nepočul o tom, že by Burstner niekto prezýval "naleštěná bída". Na také pomenovanie sú iní kandidáti.
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

copy napsal:

zatiaľ som nepočul o tom, že by Burstner niekto prezýval "naleštěná bída". Na také pomenovanie sú iní kandidáti.

Já to jenom četl zde příspěvekč. 5
https://www.carav...pid=231874
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ChipLaja, hugo 007, hasky, gut, copy, karlosVW, JiPe Highlanders, prokyda, JaT, Rudy, caravanman, PabloGS, kyklop, Miroslav6, dukecz, Petr Z, Rado

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,045,118 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28297 sekund | Průměrně za: 0.28297 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB