Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaký člun?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaký člun?

Poslední aktualizace před 2 roky

Anketa: Jaký člun vybrat?

    Lipno 400 lux [0/5]0 %
    Člun Boat007 415 [1/5]20 %
    Aneta 400 lux [0/5]0 %
    Jiný (konkrétní typ a důvod do komentu) [4/5]80 %
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, mám dilema :o

Mám gumák 3.8m s 20hp motorem. Člun chci vyměnit za něco s laminátovým kýlem (RIB nebo celolaminátový člun). Důvodem je, že i při malých vlnkách u moře (50cm) po nich ve skluzu člun hrozně skáče.

Motor si nechám (nežere a jede) a člun rozmýšlím mezi následujícími:

1. https://www.boat0...4-lux.html

2. https://www.boat0...7-415.html

3. http://azboat.cz/...0-lux.html

Prosím o radu, už týden si tu u moře s tím lámu hlavu :o

Jezdíme 3 dospělí a 2 malé děti. Vždy při pobřeží, výlety max 20km a vždy jen do max 1m vln.

P.S. A chtěl bych volant a cena maximálně 80tis Kč :)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, řadu let jsem měl sestavu jako ty, než jsem ji loni ze zdravotních důvodů prodal.
Obávám se, že to čeho chceš dosáhnout je nereálné(pohodlnou jízdu na moři ve skluzu)
Ty čluny z číny jsou přes tvrzení prodejců na moře nevhodné, jediná alternativa jsou RIB,
ale tam se u nového nedostaneš pod 80tis.
I tak ta 20 je pak slabá, možná budeš oponovat, ale sám určite vidíš u moře sestavy, co tam jezdí
to je realita a vše ostatní legrační vyjímky- bohužel.
Tedy za mne RIB 5m a min.30hp motor.
Jinak bych si nechal co máš.
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,pokud loď nebude od 15po 20 tj.cca 4,5_5,5m a motor 50 až 60,tak to na vlnách bude mlátit,ty umyvadla na moře nejsou,jsou to vyhozené peníze,mám po gumakach už třetí loď ,celolaminatovou ,flecr_super sporT_60 motor-17roku(poslední)vím o čem to je.:D
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ano jak ti pisi chlapy. Ty umyvadla jsou na jezera a prehrady. S tvym planovanym rozpoctem bych zustal u toho co mas. 20 koni na 3.8 gumaku je za dobrych podminek na mori dobra zabava s minimalnimi naklady jak na provoz tak na prepravu.
Zvaz kolik na to mas casu a jestli se ti pokud moc chces postoupit vys, nevyplati spis pronajem na miste. Proste to hod do kalkulacky.
Ale mas stejny dilema jako ja pred lety. :D
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,měl jsem stejnou sestavu, pořídil jsem QuickSilvera s 50hp nebylo to na těch vlnách to pravé tak letos jsem pořídil Barracudu 585 s motorem Suzuki 140 a jsem nad miru spokojen. Pokud bych nekoupil QuickSilvera tak bych do takhle drahého clunu nešel. Chtěl jsem také RIBa ale pokud si zvyknes na kajutu tak už bez kajuty nechceš. V téhle lodi se celkem vpohode 3 lidi vyspí. Když jsou děti unavené ze sluníčka tak si vlezou do kajuty a odpocinou si. Vím ze je to dražší, ale pokud te lodičky baví stejně si něco podobného jednou koupíš. Potřebuješ ostrý V kýl a rozumnej motor, který bude mít dostatečnou rezervu.
Martin
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Martasik napsal:

Ahoj,měl jsem stejnou sestavu, pořídil jsem QuickSilvera s 50hp nebylo to na těch vlnách to pravé tak letos jsem pořídil Barracudu 585 s motorem Suzuki 140 a jsem nad miru spokojen. Pokud bych nekoupil QuickSilvera tak bych do takhle drahého clunu nešel. Chtěl jsem také RIBa ale pokud si zvyknes na kajutu tak už bez kajuty nechceš. V téhle lodi se celkem vpohode 3 lidi vyspí. Když jsou děti unavené ze sluníčka tak si vlezou do kajuty a odpocinou si. Vím ze je to dražší, ale pokud te lodičky baví stejně si něco podobného jednou koupíš. Potřebuješ ostrý V kýl a rozumnej motor, který bude mít dostatečnou rezervu.
Martin


Ahoj, to už je úplně jiná liga :) já se držím opravdu jen u pobřeží a s věkem našich dětí (1 a 3 roky) ještě dlouho budu ...
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj . Mám laminátku 4.20 m a 20Hp . Loď je zn. Lancia s hlubokým V kýlem s přechodem do kluzáku, s volentem dělaný na rychlost . Na klidné hladině a vlnkách do 30 cm je to dobré, ale pak proti vlnám začínají rány do trupu . Možná ještě silnější motor aby to vytáhl víc z vody . S tou dvacítkou to ale ve třech letí super .
Myslím že někde na netu najdeš tabulku jak dlouhý je třeba trup a jak velké vlny překoná bez nárazů ...
K moři ho už nepotáhnu , Lipno je pro něj ideál ..:)
Jezdíme už nějaký ten rok gumák ZODIAC 3,25 s vysokotlakou podlahou a 10 Hp motorem a rány jsou tam méně znát . Na crcání kolem ostrůvků a tu a tam výlet kolem pobřeží je to tak akorát a na převoz super ..
Nákup tak malé laminátky na moře nemá smysl , moc si nepomůžete . Nehledě na to , že tyto jsou z lehkého , slabého laminátu , brzo by bylo po nich ... Mám na ryby podobnou https://www.sbaza...i-vyprodej , ale na moře bych si s tím netroufnul . Oproti Lancii je ten trup jak z papíru ...
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj chlapi, díky za Vaše postřehy, přestože mi ani trochu neudělaly radost :| Co říkáte na tohle (pokud teda oželím volant, protože s konzolí se 3 dospělí a 2 děti asi nevejdeme), udělá to oproti stávajícímu člunu takový rozdíl v komfortu jízdy nebo to jsou vyhozené peníze?
https://www.boat0...at007.html Předpokládám, že s tím motor poletí jak blesk, protože je stejně dlouhý a RIB půjde lépe po vodě. Odvoz k moři neřeším, protože stejně jedu s vozíkem, tak buď člun sfouknu a hodím do něj, nebo ho dám nafouknutý na druhý vozík a zbylé krámy do něj :)
S
sancvČlen
Přidáno před 6 let
Když RIB tak min. 5,0m. Mám nafukovací člun 3,6 a půjčil jsem si na moři RIB 5,5m a to je jiný kafe. Radši nebudu zkoušet větší ;) Do toho 3,8 bych osobně nešel.
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sancv napsal:

Když RIB tak min. 5,0m. Mám nafukovací člun 3,6 a půjčil jsem si na moři RIB 5,5m a to je jiný kafe. Radši nebudu zkoušet větší ;) Do toho 3,8 bych osobně nešel.


A na tom 3.8m nebo 4m RIBu jste někdo jeli? Delší člun už zase potřebuje větší motor, což nechci ... :|
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

michalmandak napsal:

Ahoj chlapi, díky za Vaše postřehy, přestože mi ani trochu neudělaly radost :| Co říkáte na tohle (pokud teda oželím volant, protože s konzolí se 3 dospělí a 2 děti asi nevejdeme), udělá to oproti stávajícímu člunu takový rozdíl v komfortu jízdy nebo to jsou vyhozené peníze?
https://www.boat0...at007.html Předpokládám, že s tím motor poletí jak blesk, protože je stejně dlouhý a RIB půjde lépe po vodě. Odvoz k moři neřeším, protože stejně jedu s vozíkem, tak buď člun sfouknu a hodím do něj, nebo ho dám nafouknutý na druhý vozík a zbylé krámy do něj :)
je lepší být smutný nyní,než po zaplacení,něčeho co stojí za pr....
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
ako ti to ponáhľa?
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

copy napsal:

ako ti to ponáhľa?


Cca 35 km\h
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 6 let
Zdar - správně přeloženo by asi bylo "jak moc na to spěcháš?" - to jen tak ;-).


Ale jinak chlapi mají pravdu - snaží se ti říct, že když podlehneš sám sobě a proběhne to podle hesla přání otcem myšlenky, tak tě čeká kočkopes. Vyzkoušeno, prověřeno. Anebo taky "nesahej na tu plotnu, pálí". No nic - tvoje vůle, svatá vůle. Respekt.
Radek
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

copy napsal:

ako ti to ponáhľa?


Pardón, špatně jsem pochopil :) nespěchám vůbec :D

Automatické sloučení 12.09.2018 21:42:
Chlapi, díky všem. Ještě mám poslední záchvěv :)

Vzdám se toho řízení volantem (ač nerad, ale prý stojí předělání stávajícího motoru cca 25tis :o ) a vyhlidnul jsem si Bush 420 Classic RIB http://www.garant...bush-c-420

S necelými 100kg (o cca 30kg víc než mám teď) a délkou o 40cm větší a plastovým dnem to musí přeci i s 20hp motorem lítat jako blázen, nee?

Co vy na to?

Není to, že bych nerespektoval Vaše názory, že se mám smířit s tím, co mam, ale nechci se vzdát :D:D:D
Upravil michalmandak dne 12.09.2018 20:42, před 6 let
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, nevím jak je na tom s pevnosti skeletu Bush, teoreticky u nás na vodě bude super a na moři pro tvoje účely dobrý,
Když tedy vydrží skelet, dej potom vědět jak jsi spokojen,
Na manipulaci potřeba 2 lidi, skládací člun máš na 2 části člun a podlaha tady je to v celku.
Taky se mi nechtělo kvůli spotřebě jít výš.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
Tak vidím,že michalmandák si to musí opravdu odzkoušet na vlastní kůži jako většina těch co podlehli pohledu z vodní hladiny.Pokud bude rovná hladina,stačí ti to co máš,pokud přijdou vlny-na moře je každá loď malá.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
ten Bush 420 nie je RIB na more. Teda je, ale len tak z lode k brahu a naspäť.
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

copy napsal:

ten Bush 420 nie je RIB na more. Teda je, ale len tak z lode k brahu a naspäť.


Chlapi, nevím jestli jsem byl s tím mořem dobře pochopen. U moře jezdíme podél pobřeží,aximalne na 20km výlety. Ostatně mám jen Cčkové papíry, takže stejně nika nemůžu a ani se na žádné velké výlety nechystám.

Jde mi hlavně o proříznutí těch 0,5-1m vlnek, které se většinou odpoledne udělají.

Gumák na nich hrozně skáče a dětem se to nelíbí ...
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

michalmandak napsal:

Citovat

copy napsal:

ten Bush 420 nie je RIB na more. Teda je, ale len tak z lode k brahu a naspäť.


Chlapi, nevím jestli jsem byl s tím mořem dobře pochopen. U moře jezdíme podél pobřeží,aximalne na 20km výlety. Ostatně mám jen Cčkové papíry, takže stejně nika nemůžu a ani se na žádné velké výlety nechystám.

Jde mi hlavně o proříznutí těch 0,5-1m vlnek, které se většinou odpoledne udělají.

Gumák na nich hrozně skáče a dětem se to nelíbí ...

Ale o tom je celá diskuze, na moře jsou vhodné delší lodě a to je potom potřeba silnější motor,
nebo se připůsobíš a na moře vyjedeš při příznivějších podmínkách když trváš na komfortu.
Nevím jak to lépe vysvětlit, prostě moře není Mácháč.

Tak nějak jsem to myslel v prvním příspěvku, tím malým RIBem stejně vlnu neřízneš.
Myslím, že po 8 letech na moři se 3 čluny a zkušenosti kajutovkou jsem něco málo pochytil...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,034,953 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25972 sekund | Průměrně za: 0.25972 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB