Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Elektro centrála: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Elektro centrála

Poslední aktualizace před 5 let
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 5 let
Dobrý den, jaká je vhodná Elektrocentrala do obytnaku, měla by být co nejtišši.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Elektrocentrála je dnes již přežitek. Je hlučná (všechny i Honda), páchne benzínem a je nepohodlná na manipulaci.
Fun
Smile
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 5 let
a co poradíš? Jsem laik
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, podívej se sem:
https://www.youtu...S3TyBQ9BuI
ale je fakt drahá...

když jsem to řešil, narazil jsem na podobné video kde byla Honda a Zipper a ten byl výrazně tiší než Honda, ale stejně ne tak jako ta zadeklovaná... v řádu cca. 5 db tuším, ale nemůžu to najít...

a ještě koukni sem:
https://www.youtu...F8cgS_D1aM

Fun: pls jde něčím tichým nahradit, co by poskytovalo dost pro spotřebič 1000W? Soláry u mě nelze...
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 5 let
Tak co to znamená,to není centrála?
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

dukecz napsal:

Fun: pls jde něčím tichým nahradit, co by poskytovalo dost pro spotřebič 1000W? Soláry u mě nelze...

Ano, používám měnič 1500W. Kávovar 1250W i kulmofen 1000W. LiFePo4 baterka. Bez solárů. Vydržíme víkend a baterku dobijeme přejezdem. Letos Itálie 3 týdny bez elektrické přípojky.

S vyššími požadavky na energii, nevím jakou spotřebu potřebuješ, soláry, efoy.

Není-li zbytí:
Tip na slušnou a lacinou centrálu: https://www.lidl-...p100215397
Fun
Smile
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

dukecz napsal:

Fun: pls jde něčím tichým nahradit, co by poskytovalo dost pro spotřebič 1000W? Soláry u mě nelze...

Ano, používám měnič 1500W. Kávovar 1250W i kulmofen 1000W. LiFePo4 baterka. Bez solárů. Vydržíme víkend a baterku dobijeme přejezdem. Letos Itálie 3 týdny bez elektrické přípojky.

S vyššími požadavky na energii, nevím jakou spotřebu potřebuješ, soláry, efoy.

Není-li zbytí:
Tip na slušnou a lacinou centrálu: https://www.lidl-...p100215397


Elektrické topení - teď jsem se díval na příkon a zjistil jsem, že je jenom 410W, jede zhruba tak polovinu doby, když budu počítat s dalšími věcmi tak mám spotřebu tak 0,95Ah při napětí 230V. To by teoreticky mohlo fungovat, protože 2 noci je max, tzn. nějakých 20 hodin...
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Elektrocentrála je dnes již přežitek. Je hlučná (všechny i Honda), páchne benzínem a je nepohodlná na manipulaci.


Promiň, nesouhlasím. Záleží na tom, jak máš použití centrály vyřešené. Pokud zapátráš na těchto stránkách v historii, popisoval jsem možnost a dodal fotky na zabudovanou Hondu 10i. Máme tento obytný vůz již jedenáctý rok, najeto 230 tis.km. Jezdíme často v zimě do Alp. Někdy jen na dvě noci, ale někdy na déle. Máme v nástavbě 180 Ahod Aku, která sice může vydržet dva dny a dvě noci, ale dostala by "zabrat", t.j. byly by vybita tak, že by se rapidně snížila její životnost. Jenže je snadné přijít z lyžování, nastartovat na 3 hod. centrálu a dobít to, co jsme za noc spotřebovali. Zabudovaná centrála není 5 m od auta slyšet, mohu od auta odejít, třeba do hospody na večeři, bez strachu o centrálu. Na jednu nádrž běží až 11 hod.
Mimochodem, máme také zabudovaný 1500W měnič.
Celých 11 let tento systém funguje k naprosté spokojenosti. A benzín v autě, ani spaliny cítit vůbec nejsou. A manipulace je s ní jen při doplňování benzínu.
Pepa
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
@dukecz
Bohužel mi to vychází na 680Ah
Musel bys mít baterku cca 1000Ah. Lepší je topit plynem.

Výkon děl 12 ne 230

Automatické sloučení 10.10.2018 22:38:
@Pepa z Plzne
Ahoj. Zdravím. Vím jak to máš a je mi jasné, že s tím jsi spokojený. Ale sám říkáš, že to je již 11 let.
Také uvaž, že jen málokdo má na boku auta vhodnou skříňku.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 10.10.2018 21:40, před 5 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let
ano, psal jsem dřív než přemýšlel, nebo teda počítal... 2 hodiny 30 minut provozu na 100Ah baterku když nepočítám žádné ztráty...
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

zafirka napsal:

Dobrý den, jaká je vhodná Elektrocentrala do obytnaku, měla by být co nejtišši.



Musíš vědět zda se ti oplatí do ní moc investovat vzhledem k využití . Hlučnost bych moc neřešil rozdíl mezi Hondou a jinými srovnatelně dle videa je 5 decibelů a cena rozdílu vysoká . Pokud jezdíš hodně podzim a zima na delší výjezdy potom to má význam řešit . Ja jsem zvolil Kipork 2000.IG. rychleji dobíjí utáhne i dvě auta v pohodě a nějaké to nářadí + záložní zdroj k RD. domku . Hlavně neber dvou takt .Generátor
typ: multipólový, digitálně řízený, invertorový
AC jmen. proud:7,0 A/230V
DC jmenovitý proud: 8,3A/12V
hmotnost: 22kg !!!
objem nádrže: 3,7 l
rozměry (výška x šířka x délka):51× 30×43cm
naměřený akustický výkon: (vzdálenost 0m/7m) 95/54 dB(A
Žijeme jen jednou.
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 5 let
Mam uz leta Hondu 10Ui /1000W ktera ma normalne hlucnost 59 DbA, ale ja jsem ji predelal alternativne na plyn a mam ji zabudovanou na strane
v boxu pod podlahou ktery jsem zvenci i zevnitr odhlucnil penovymi deskami s pyramidami a mam jeste prodlouzeni vyfuku 2m, tim muzu nechat
centralu bezet v boxu, snizil jsen tim hlucnost na merenych 49 DbA, a muzu taky tu centralu vyndat (v Zime) a napojit rychlospojkou plynu az
na 4 m dlouhou hadici dale od vozu, ta centrala bezi ale ted tak tise, ze moje kompresorova lednice je pri behu hlucnejsi.
V zime je centrala nezbytne prislusenstvi, kdyz se stoji napr 14dni u Lanovky bez pripojky proudu, ale v lete se centrala moc nepotrebuje, protoze
jsme ale az 8 mesicu (jaro,leto,podzim) na cestach po evrope, a ja taham jeste prives (750kg), kde mam na pr. elektricky klic na povoleni kol,
kufrikovy kompresor, nabijecku na batterii pro skutra,ktereho taky vozim v privesu, vse na 230V, tak si vuz udrzuji a pripadne opravy delam sam,
proto je pro me ta cantrala nepostradatelna, i kdyz mam zabudovany Wechserrichter 4000W, solarni panely 300Wp, Efoy 1600 a AGM-optima Baterie
celkem 300AH. Videl jsem na cestach ze dost majitelu ob.vozu maji centralu v odhlucnenem boxu na strese vozu. drive jsem mel v mem VW-Pikapu
s obytnou kabinou na lozne plose v podlaznim prostoru zabudovanou Hondu 500W, kde jsem vyhodil zatahovaci strart a misto toho jsen na klikovou
hridel napasoval volnobezny ritzel ze zadniho kola horskeho kola a vedle mororu centraly starter ze skutra s napasovanym pevnym ozubenym
koleckem taky ze stromecku horskeho kola, spojil to retezem a na cok jsem pouzil ovladaci servo ne smerove kormidlo pro modely letadel,
propojij jsem potom kabely do ob. kabiny vozu a ziskal jem perfektni elektricke startovani centraly. (jo a ty ozubena kolecka jsem samosrejme spojil
retezem s kola). Vozim jeste desetimetrove nerezove lano o prumeru 6cm, se kterym jistim centralu, kdyz bezi mimo vuz.
Honza
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Honzo ty můžeš konkurovat ČEZU máš to ale na AVII nad 3.5t to si my nemůžeme dovolit .

Ptal se na nejtišší centrálu -zatím vede Honda ale je dosti drahá oproti stejně dobrým 4.taktním . Dají se odhlučnit upravenou krabicí s otvory viz video a je po problému .
Žijeme jen jednou.
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 5 let
Myslel jsem centrálu,jako takový záložní zdroj,kdyby něco.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Elektrocentrála není přežitek.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj.Mám na střeše 320 W panely a pokud jedu v zimě více jak na tři dny tak centrálu pro sichr beru vždy.Centrálu mám Zipper 1000 W a spokojenost.
Hasky
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

hasky napsal:

Ahoj.Mám na střeše 320 W panely a pokud jedu v zimě více jak na tři dny tak centrálu pro sichr beru vždy.Centrálu mám Zipper 1000 W a spokojenost.

Kolikrát za zimu ji zapínáš?
Fun
Smile
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

hasky napsal:

Ahoj.Mám na střeše 320 W panely a pokud jedu v zimě více jak na tři dny tak centrálu pro sichr beru vždy.Centrálu mám Zipper 1000 W a spokojenost.

Kolikrát za zimu ji zapínáš?


Tak teď jsi mi dal.Jezdíme každý druhý víkend a pokud si vzpomínám,tak jsem ji nastartoval na Kozím Hrádku v únoru v roce 2015.Proto jsem napsal pro sichr.
Hasky
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Ano,jezdit a jezdit je rozdìl.Kdo jezdí víc jak na tři dny na podzim a v zimně a chce pobýt na fajn místě neodsuzuje elektrocentrálu do šrotu jako přežitek.Já v tuto dobu trávìm cca 60sát dní na divoko a startuju často.Já bych zase klidně mohl označit parkování za 500set za přežitek ale nedělám to. Každý ať si vybere co mu sedí.Finito
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Ano,jezdit a jezdit je rozdìl.Kdo jezdí víc jak na tři dny na podzim a v zimně a chce pobýt na fajn místě neodsuzuje elektrocentrálu do šrotu jako přežitek.Já v tuto dobu trávìm cca 60sát dní na divoko a startuju často.Já bych zase klidně mohl označit parkování za 500set za přežitek ale nedělám to. Každý ať si vybere co mu sedí.Finito


Neodsuzuji ji - mám ji a věřím ji.
Hasky
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,015,876 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22358 sekund | Průměrně za: 0.22358 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB