Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Volba elektrocentrály: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Volba elektrocentrály

Poslední aktualizace před 5 let
P
PJJPČlen
Přidáno před 16 let
Dobrý den všem. Můžete mně, začátečníkovi, prosím někdo poradit jakou zvolit elektrocentrálu pro 7m alkovnu? Máte někdo zkušenosti s napodobeninou Hondy od firmy Heron? Pokud Hondu, tak jaký výkon, stačí 1kW nebo je potřeba výkon vyšší (2kW)? Předpokládám, že max. zatížení bude dobíjení baterie v nástavbě, TV se satelitem, DVD, notebook. Předem díky.
PekariPekariČlen
Přidáno před 16 let
Musíte si spočítat jaké máte spotřebiče v autě a podle toho si vzít centrálu.Největší žrout proudu v zimě je topení.Já jsem si pořídil Hondu 2 KW,protože mám klimatizaci 2 KW a používám ji i když nejsem v kempu.Běžně by měla stačit 1 KW.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 16 let
Ahoj, o elektrocentrálách se toho už napsalo víc, předpokládám, že jsi se už díval třeba zde:
http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...ead_id=370
nebo zde
http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...ead_id=241
a nebo zde:
http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...read_id=66

Na to, co popisuješ ti úplně stačí jednokilowattová
www.kutiltim.cz/products_pictures/elektrocentrala_10S_S.jpg
www.kutiltim.cz/products_pictures/elektrocentrala_10SI_S.jpg
www.kutiltim.cz/products_pictures/elektrocentrala_10SII_S.jpg


Postupně docházím k názoru, že 1kW je málo. Jistě, že na dobíjení barerií to stačí, na DVD, satelit, boiler a podobně to stačí.
Ale co když dostanu chuť na kávu. Nebo budu chtít použím mikrovlnku? Nebo budu potřebovat jiný spotřebič ke svému pohodlí?
Zkrátka dnes se přikláním k názoru, že lepší centrála je tato:
Elektrocentrála digitální invertorová odhlučněná DGI 20S, 2000W, 3HP
www.kutiltim.cz/products_pictures/elektrocentrala_20S_S.jpg
www.kutiltim.cz/products_pictures/elektrocemtrala_20SI_S.jpg
www.kutiltim.cz/products_pictures/elektrocentrala_20SII_S.jpg

http://www.kutiltim.cz/elektrocentral...ova-2000W/

NEBO HONDA ZDE:
www.profi-elektro.cz/foto/EU20iF.jpg

http://www.honda-elektrocentraly.cz/e...tor=EU20iF

Já jsem si pořídil tuto centrálničku a za ty peníze je fakt dobrá:

www.caravan24.cz/forum/attachments/gen.jpg
Fun
Smile
Upravil Fun dne 15.03.2008 12:56, před 16 let
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 16 let
Použití centrály je maximalně 2* a to v zimně. Radějí investovat do druhé nebo větší baterie.Mám tu stejnou za 2.150,-
Upravil Jiri Majki dne 15.03.2008 13:50, před 16 let
J
jaresČlen
Přidáno před 16 let
Zdravím při sobotě, stejný problém jsem řešil před letošní zimou. Bylo mně jasné, že vzhledem k tomu, že jezdíme hodně v zimě- neboť můj syn Honza závodně lyžuje nemáme šanci jiným způsobem dobíjet baterie (přeci jenom rozvod tepla ventilátorem sežere dost proudu) nehledě na TV, notebook atd. Přesně jako Ty jsem se rozhodoval mezi Hondou s Heronem. Nakonec rozhodla finančni stránka.Koupil jsem si 1 kw Heron, používal jsem ho zatím v zimě asi 10 dní a musím zaklepat zatím bez problémů. Nakonec jsem ho sehnal v Chrudimi v železářství za 14.990,-- s DPH. Jelikož potřebujeme denně na horách připravovat lyže - utáhne bez problémů 1000W žehličku, nebo třeba 800 W toustovač - neboť kluci ráno nechtěj chodit pro čerstvý rohlíčky... také jsem váhal nad velmi příznivým 2 taktem - ale při zkoušce byl rozhodně hlučnější - nehledě že jsem byl varován na daleko horší elektroniku... Toť zatím má velmi krátká zkušenost. Doufám, že příští týden na ledovci s ní nebude žádný problém, abych to nezakřikl. Ahoj Jarda
SmrzSmrzČlen
Přidáno před 16 let
Mám podobné zkušenosti asi jako ostatní. Nejdříve jsem koupil v Baumaxu lacinou, ale byl problém s hlučností a i velikostí - váhou. Po roce jsem ji prodal a začal hledat něco přiměřeného finančním možnostem a přitom slušný výkon, samozřejmě i troch méně hlukú, abych nemusel tahat 20 m kabelu od auta. Koupil jsem centrálu Kipor 2Kw. Používám ji již dva roky a absolutně bez problému. Při porovnání s Hondou je stejně hlučná. Nevím jak spotřeba, tu jsem neporovnával. Podstatný rozdíl je i v elektornice, kdy u laciných agregátů nebývá nic moc. Já jsem třeba na agregát v Baumaxu nemohl pustit mikrovlnku. Jenom svítila a nic neohřála.
Ivo
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 16 let
Fun
Smile
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 16 let
Ahoj, mám Hondu 10I již skoro 5 let. Absolutně bez problémů. Utáhla i 1300w motorovou pilu. Pro minulý obytný přívěs stačila. Nyní v novém Obytném autě mám klimatizaci Dometic 1600 s topením 800 W. Tak to snad také utáhne. Pochopitelně nelze potom spustit dva spotřebiče najednou. Zase má proti 2KW výhodu v menší hmotnosti skoro o 10 kg
T
TomČlen
Přidáno před 16 let
Máme Hondu 10i a naprostá spokojenost.
Ahoj Tom
uknajuknajČlen
Přidáno před 16 let
Mame KIPOR IG2000 a je pohoda na rozdíl od dvotaktní kterou mám též nesmrdí při převozu a pochopitelně provozu.:q
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 16 let
Pokud budeš chtít centrálu používat na další spotřebiče ( a nejen na dobíjení baterie ) je dobré kupovat takovou, která má slušnou regulaci výkonu. Pak z ní dostaneš o dost více právě při spuštění toustovače, fenu apod. a hned " nechcípne " pokud něco takového zapojíš do sítě.
U klimatizací je to problém rozběhu motoru. Tam je regulace ještě podstatnější s tím, že při rozběhu tento motor bere rozhodně více proudu, než při normálním běhu. Zálěží tedy na typu klimatizace apod.
Pokud budeš chtít dát něco navíc peněz, pak je jistě lepší 4 takt. Hluk, vibrace, výfukové plyny....
Jinak tady byla asi již většina věcí napsána. Je to pak jen o kalkulaci bilance a co budeš spouštět.
Toť náš názor. Jinak my máme Dometic Tec 29, zabudovanou.
Iveta+Jarda
Upravil Jarda a Iveta dne 16.03.2008 16:53, před 16 let
M
morcakČlen
Přidáno před 15 let
Jestli někdo sháníte elektrocentrálu 1000W tak mrkněte sem http://www.wifi-s...ocentraly/
Tu nejmenší mám asi půl roku, naběhala asi 25 hodin což moc není, ale ani jednou se sama od sebe nevypla. Udávaný plný výkon udrží a regulace otáček taky funguje bez problémů. Při odlehčení drží dokonce napětí ;M, takže se dá používat napřímo k počítači, samozřejmě přes přepěťovou ochranu. Provozuji to v místech kde nevadí chluk, což je skoro všude :) . Sice to není Honda, ale ve funkci druhé záložní - použití v prachu - dešti - chumelenici ... se hodí.
R
RemzinČlen
Přidáno před 13 let
Tak po dlouhém hledání jsem dnes objednal tohle :
http://www.naradi...152240.php schválně prosím o Vaše hodnocení mé volby .
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

remzin napsal:
Tak po dlouhém hledání jsem dnes objednal tohle :
http://www.naradi...152240.php schválně prosím o Vaše hodnocení mé volby .


Mno ... Tvoje volba ...

Kdysi jsem stál jsem před stejným problémem. Objednal jsem si Hondu, ale pak jsem našel něco jiného!
http://www.profi-...n-dgi-10-s
Pravda, dražší, ale naprosto spolehlivá! A když porovnáš TTD - volil bych zase Herona!
A v zimě, na Lipně, kde nás bylo dost, tak se tam mnozí trápili s centrálama a já problém opravdu neměl - utáhla 4 bydlíky a všichni jsme byli OK.

Pro srovnání :

ELC 1000, obsah 163 ccm, nádrž 4,2l, výkon 750W, Hlučnost 60dB, hmotnost 25 kg

Heron, obsah 53,5 ccm, nádrž 3l, výkon 900W, Hlučnost 54dB, hmotnost 14 kg

Všichni bojujeme s váhou, trojnásobný obsah a nižší výkon? To asi není dobrá volba - proto asi taky větší nádrž (takže to bude uchlastaný).
Aa moje startuje na první škubnutí i v mrazu -25C. Na ty 3 litry bublá cca 9 hodin.
Když už mám auto za meloun, tak mne pár ušetřenejch tisícovek za to trápení opravdu nestojí!
Nemám co bych více dodal. :_

PS: Kupoval jsem to v hasičské výzbrojně - a "Hatiti", ti nebudou mít ve skladu nějakej šunt! Když písknou poplach, tak se jede a všechno musí fungovat! Praxe tomu nasvědčuje ...
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
Takjá nakonec koupil tohle: http://www.karava...or-g1000i/ zatim běžela 3 hod, a vypadá že je OK :) váha 15 Kg výkon 850W 2,5l nádrž na to má jet 4hod. Cena dobrá
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 13 let
Jen pořád to samý dokola, kup hondu, herona, stejně ji nevyužiješ tolik abys za ní vyhodil 18 a víc tis. za ty prachy dobrý a uvidíš časem je na to záruka, ne? Taky jsem přemýšlel o centrále, ale zatím mě nikdo nepřesvědčil, že ji potřebuju:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
R
RemzinČlen
Přidáno před 13 let
To máme stejnej názor Méďo já sem řešil jestli koupit gelovou baterii k tomu nabíječku a předělat elektro v nástavbě , protože mám obyč olověnou startovačku nebo koupit novou centrálu za nějakej dobrej peníz nechat vše ostatní tak jak je . Jen pro doplnění ta baterka je 3 roky stará . Centrála se mi líbí že má i dobíjení 12 V přímo pro baterku .
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Osobne si myslím,že mať centrálu / ale CENTRÁLU/ a nie 700,alebo 1000W náhražku, je dobré. Ja pokukujem po 2,4 kW Kipor , aby mi v prípade potreby potiahla aj spotrebiče v rodinnom domci.Momentálne sme sa vrátili z asi 10 dňového výjazdu - soláry to zmákli ,ale mať tú centrálku ,bol by som asi spokojnejší.Už tu na to padli názory - hlavne okolo mikrovlnky a pod.Môj názor je - pokiaľ mám auto za "kruté" peniaze, tak je hlavne pre ženu pohodlnejšie dať zohriať niečo na 30 sec. do mikrovlny ako to isté" klochniť "na plyne,ale treba na to mať zásobu " struje"a to mi zabezpečí poriadna centrála. Tú chvíľu smradu snáď vydrží aj okolie aj ja.
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
My jsme si centrálu pořídilly z důvodu kdyby při stání "na divoko" docházela baterka, aby bylo čím ji dobít :) jiné úmysly s ní nemáme :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
R
RudyČlen
Přidáno před 13 let
Loni jsem vozil celou zimu 2kw, letos jsem ji vyměnil za 1kw. Nepoužil jsem za dvě zimy ani jednu. Faktem je, že jsme nebyli venku déle než týden, máme malé auto a nemáme v něm SAT, televizi, mikrovlnu ani jiné náročné spotřebiče. Na druhé straně máme 180Ah v bateriích. Takže si troufám tvrdit, že bez centrály se dá obejít. Pro klid duše (a Míly) budu ale tu kilowatku v zimě dále vozit, v létě je pro nás úplně zbytečná.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,846 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20576 sekund | Průměrně za: 0.20576 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB