Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

S karavanem na lyze

Poslední aktualizace před 6 let
V
vladkamarekČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj druhým rokem provozuji web stránky www.skiing-parkin... jsou zde hlavně místa na parkování u sjezdových tratí ale třeba zde najdeš i nějaký kemp pro karavan. Přeji mnoho pěkných zážitků ze zimního kempování ;)
Jarda PolakJarda PolakNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Nemilany napsal:

Citovat

innkeepers napsal:

Ahoj

Muzu se prosim zeptat jestli nekdo jezdi s karavanem na lyze? Jako ze vezmu karavan, prejedu do alp do kempu, pripojim se na 220 topim elektrikou nebo plynem
Prijde mi ze vetsina mistnich "matadoru" v zime nejezdi a nedochazi me tak uplne proc.

Je problem se silnicema (jako ze sjizdnosti silnic - taham karavan zadokolkou MB Vito)? Nebo s vlhkosti / vysusenim veci z lyzovani?
Nebo proste je brzy tma a pro decka je lepsi byt nekde na horske chate nez mit pro sebe relativne maly prostor karavanu?
Nebo je v karavanu i pres topeni zima (tohle se asi lisi kus od kusu, ja mam elektricke i plynove topeni a zatim jsem ho ani v chladnych podzimnich ranech nepouzil - takze tady bych problem nehledal a kazdopadne si to ozkousel predem doma na zahrade)

Mam za sebou jen jedno leto s karavanem, deti spokojeny, ja jeste vic a tak premyslime jestli by neslo jezdit i v zime

Diky


Zkušenosti jen ze zahraničí, když jsem měl karavan:
-Obecně, zvláště v zimě je potřebné dobře naplánovat cestu a vyhnout se případným rizikům ( např. stoupání do průsmyků apod...), potom s cestou není problém, pokud netrefíš "nějakou kalamitu" - to mají problém všichni...
-parametr - děti je vždy potencionální problém a s omezeným prostorem v karavanu moc řešení nemá. řešení jsou: např. vybrat místo, kde jsou aktivity po lyžování nebo obecně zimní kempy v Rakousku, Itálii apod. mají zázemí pro děti (herny apod.) k dispozici.
-topení je základ, hlavně pokud opustíš karavan, temperovat, temperovat. Náplň láhví plynu doporučuji propan. Na více než 3 dny jedna láhev nestačí. V zahraničí jsou zimní kempy např. vybaveny i přípojkami na plyn.
-samostatná disciplína je zateplení - okna, zádveří a místa, kde může unikat teplo... na druhé straně za mě moc důležité, pravidelně větrat
-kempy mají budovy se sušárnami, pro uskladnění lyží a pokud ne, tak v nejbližším areálu mají nasmlouvané boxy pro uložení lyží a bot.
-mám několikrát vyzkoušený karavaning v zimním kempu i v -22 °C a vše ok. Poznámka: při této teplotě elektrika moc nefunguje. Ještě podstatné: teplý vzduch je potřebné "honit" rozvody vzduchu v karavanu. El.topidlo někde v prostoru není dobrá volba... Na podlaze koberec - pocit tepla vylepšíš, kdo má citlivé nohy na chlad, tak to je základní problém: dole chladněji, nahoře hoří hlava: Rozvod vzduchu a přídavný ventilátor řeší situaci.
-vyjeď a uvidíš, po každém zimním kempování ti karavan "našeptá co pro něho udělat jinak. Nakonec, vždy můžeš zapřáhnout a jet domů.
-zimní kemping má své kouzlo a stojí za to ho vyzkoušet.
- karavan jsme prodali, jezdíme OA každou zimu a myšlenka, že OA uskladním do jara je pro nás nepřípustná.

Před zimou to chce udělat servis - promazat těsnění oken, dveří apod, vyzkoušet topení a koupit/vyrobit zateplení na okna apod...
Povinná výbava? - určitě lopatka a smeták na tyči... lano máš v autě.
Jízda s karavanem má určitá specifika v zimě, zvláště při jízdě z kopce dolů, ale videí a doporučení je hafo. Jen se jich držet nepodcenit situaci. Sám jsem si vyzkoušel prudší přibrzdění z kopce dolů na sněhu a karavan si jel kam chtěl... , ale dopadlo to dobře.
Až budeš v kempu, tak uvidíš co mají ostatní nebo jak to dělají. Např. provoz toalety v zimě, vlastní použíti vody atd. Pozitivní je, že v zimě ušetříš za provoz lednice - máš ji v kastlíku nebo venku...
Při delším pobytu v zimním kempu je dobré mít předstan.
Snad ti to pomohlo...


Ahoj,
já jezdím vcelku často s karavanem na lyže a:

- zimní gumy auto i karavan,
- za mne ideálně čtyřkola..přeci jenom když musíš v kopci zastavit na sněhu, není to pak sranda
- ráno při odchodu na lyže aspoň 5 min vyvětrat- vlhkosti je furt dost po noci
- sněhové řetězy
- pro pohodlnost automatické přepínámí mezi lahvemi, abys nemusel vyskakovat v noci do mrazu
- nějaké hry na večerní hraní ( aspoň karty, kostky,atd..)
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

MartinL napsal:

Úspěšně jsme vyměnili obytné auto za přívěs a letošní zimu jej chceme pořádně vyzkoušet. Jen nevím jak s vodou, ta odpadní bude mrznout, tak to chci řešit kbelíkem se solí pod přívěsem, nevím jestli je to optimální nebo jsou jiné možnosti. Záchod máme v pčívěsu se samostatnou nádrží na splachování a nevím jak je uložena z hlediska vyhřívání, zda-li je nutné raději i pro splachování použít nemrznoucí “vodu”?
Jsem moc rád za takové téma! Jen tak dál a houšť ...
Máte-li zkušenosti a doporučení bude supr je zde uvést.
PS: zima se blíží (y)


Ahoj.Do splachovací vody přileji truchu nemrznoucí směsi do ostřikovačů a do odpadní vody také+sůl.
Hasky
M
MartinLČlen
Přidáno před 6 let
Úspěšně jsme vyměnili obytné auto za přívěs a letošní zimu jej chceme pořádně vyzkoušet. Jen nevím jak s vodou, ta odpadní bude mrznout, tak to chci řešit kbelíkem se solí pod přívěsem, nevím jestli je to optimální nebo jsou jiné možnosti. Záchod máme v pčívěsu se samostatnou nádrží na splachování a nevím jak je uložena z hlediska vyhřívání, zda-li je nutné raději i pro splachování použít nemrznoucí “vodu”?
Jsem moc rád za takové téma! Jen tak dál a houšť ...
Máte-li zkušenosti a doporučení bude supr je zde uvést.
PS: zima se blíží (y)
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

jimik napsal:

prosím, čím, jak jste izolovali okna v přívěsu?

usili jsme z mirelonu, jinak se da koupit hotove podle velikosti okna. Vyuziti i v lete proti slunci
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

jimik napsal:

prosím, čím, jak jste izolovali okna v přívěsu?


Nikdy ničím.Než se s tím tvořit,vezmu raději jednu lahev plynu navíc.
Hasky
J
jimikČlen
Přidáno před 6 let
prosím, čím, jak jste izolovali okna v přívěsu?
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

innkeepers napsal:

Ahoj

Muzu se prosim zeptat jestli nekdo jezdi s karavanem na lyze? Jako ze vezmu karavan, prejedu do alp do kempu, pripojim se na 220 topim elektrikou nebo plynem
Prijde mi ze vetsina mistnich "matadoru" v zime nejezdi a nedochazi me tak uplne proc.

Je problem se silnicema (jako ze sjizdnosti silnic - taham karavan zadokolkou MB Vito)? Nebo s vlhkosti / vysusenim veci z lyzovani?
Nebo proste je brzy tma a pro decka je lepsi byt nekde na horske chate nez mit pro sebe relativne maly prostor karavanu?
Nebo je v karavanu i pres topeni zima (tohle se asi lisi kus od kusu, ja mam elektricke i plynove topeni a zatim jsem ho ani v chladnych podzimnich ranech nepouzil - takze tady bych problem nehledal a kazdopadne si to ozkousel predem doma na zahrade)

Mam za sebou jen jedno leto s karavanem, deti spokojeny, ja jeste vic a tak premyslime jestli by neslo jezdit i v zime

Diky


Zkušenosti jen ze zahraničí, když jsem měl karavan:
-Obecně, zvláště v zimě je potřebné dobře naplánovat cestu a vyhnout se případným rizikům ( např. stoupání do průsmyků apod...), potom s cestou není problém, pokud netrefíš "nějakou kalamitu" - to mají problém všichni...
-parametr - děti je vždy potencionální problém a s omezeným prostorem v karavanu moc řešení nemá. řešení jsou: např. vybrat místo, kde jsou aktivity po lyžování nebo obecně zimní kempy v Rakousku, Itálii apod. mají zázemí pro děti (herny apod.) k dispozici.
-topení je základ, hlavně pokud opustíš karavan, temperovat, temperovat. Náplň láhví plynu doporučuji propan. Na více než 3 dny jedna láhev nestačí. V zahraničí jsou zimní kempy např. vybaveny i přípojkami na plyn.
-samostatná disciplína je zateplení - okna, zádveří a místa, kde může unikat teplo... na druhé straně za mě moc důležité, pravidelně větrat
-kempy mají budovy se sušárnami, pro uskladnění lyží a pokud ne, tak v nejbližším areálu mají nasmlouvané boxy pro uložení lyží a bot.
-mám několikrát vyzkoušený karavaning v zimním kempu i v -22 °C a vše ok. Poznámka: při této teplotě elektrika moc nefunguje. Ještě podstatné: teplý vzduch je potřebné "honit" rozvody vzduchu v karavanu. El.topidlo někde v prostoru není dobrá volba... Na podlaze koberec - pocit tepla vylepšíš, kdo má citlivé nohy na chlad, tak to je základní problém: dole chladněji, nahoře hoří hlava: Rozvod vzduchu a přídavný ventilátor řeší situaci.
-vyjeď a uvidíš, po každém zimním kempování ti karavan "našeptá co pro něho udělat jinak. Nakonec, vždy můžeš zapřáhnout a jet domů.
-zimní kemping má své kouzlo a stojí za to ho vyzkoušet.
- karavan jsme prodali, jezdíme OA každou zimu a myšlenka, že OA uskladním do jara je pro nás nepřípustná.

Před zimou to chce udělat servis - promazat těsnění oken, dveří apod, vyzkoušet topení a koupit/vyrobit zateplení na okna apod...
Povinná výbava? - určitě lopatka a smeták na tyči... lano máš v autě.
Jízda s karavanem má určitá specifika v zimě, zvláště při jízdě z kopce dolů, ale videí a doporučení je hafo. Jen se jich držet nepodcenit situaci. Sám jsem si vyzkoušel prudší přibrzdění z kopce dolů na sněhu a karavan si jel kam chtěl... , ale dopadlo to dobře.
Až budeš v kempu, tak uvidíš co mají ostatní nebo jak to dělají. Např. provoz toalety v zimě, vlastní použíti vody atd. Pozitivní je, že v zimě ušetříš za provoz lednice - máš ji v kastlíku nebo venku...
Při delším pobytu v zimním kempu je dobré mít předstan.
Snad ti to pomohlo...
P
petakČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, jezdil jsem na lyže i s přívěsem, teď jezdím obytňákem, v zimně jsem zatím v kempu
ještě nikdy nebyl. Je to náročnější trochu na místo, zimní bundy, kalhoty atd. jsou prostorově
náročnější, ale dá se to. Syn a já jsme nadšení, žena trochu méně :-)
Petr
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj

Muzu se prosim zeptat jestli nekdo jezdi s karavanem na lyze? Jako ze vezmu karavan, prejedu do alp do kempu, pripojim se na 220 topim elektrikou nebo plynem
Prijde mi ze vetsina mistnich "matadoru" v zime nejezdi a nedochazi me tak uplne proc.

Je problem se silnicema (jako ze sjizdnosti silnic - taham karavan zadokolkou MB Vito)? Nebo s vlhkosti / vysusenim veci z lyzovani?
Nebo proste je brzy tma a pro decka je lepsi byt nekde na horske chate nez mit pro sebe relativne maly prostor karavanu?
Nebo je v karavanu i pres topeni zima (tohle se asi lisi kus od kusu, ja mam elektricke i plynove topeni a zatim jsem ho ani v chladnych podzimnich ranech nepouzil - takze tady bych problem nehledal a kazdopadne si to ozkousel predem doma na zahrade)

Mam za sebou jen jedno leto s karavanem, deti spokojeny, ja jeste vic a tak premyslime jestli by neslo jezdit i v zime

Diky
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Innkeeper, petak, hymer662, jimik, hasky, MartinL, Jarda Polak, vladkamarek
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 25
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,454,529 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20821 sekund | Průměrně za: 0.20821 (0) sekund | Dotazy: 87 | Použitá paměť: 1.96MB/4MB