Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Rucni prepinani lahvi

Poslední aktualizace před 5 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

PaMi napsal:

Citovat

bambula napsal:

Podívej se na
https://www.obeli...26page%3D4

Nemám, ale chci si to koupit.

Ale jasně tam píší:
Leider ist die Multimatik nicht für Wohnwägen und Wohnmobile erlaubt
Bohužel Multimatik není povolen pro karavany a obytné vozy


Skutečnost na jejich stránkách k danému výrobku je následujcí:
- Obelink uvádí u popisu, že je to pro karavany, volný překlad:
Multimatik plynový spínač, který řídí dvě plynové láhve pro karavany a OA. Řízenou spotřebu pod tlakem v maximálním průtoku plynu. Zařízení má dva režimy, integrovaný obvod a automatický bezpečnostní systém.

V REVIEW, konkrétní osoba se vyjadřuje, že to není povoleno, text co jsi napsal.
Spíše bych věřil textu prodejce.
Jelikož není nikde uvedené, že tento výrobek je možné používat i za jízdy, přikláním se k tomu, že by to byla jediná překážka používání tohoto "přepínače".

Podařilo se mi najít vyjádření Obelinku (německé forum karavanistů, tam se jeden člen přímo dotazoval na Obelink na toto zařízení)
parafrázuji: Uvedené doporučení k používání je platné pro německý trh. Regulátor nepoužívat za jízdy, nemá platný certifikát a TUV. To v DE má jen Truma monocontrol CS. Používání při stání splňuje i normy DE.
Upravil hymer662 dne 06.12.2018 08:39, před 5 let
PaMiPaMiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

bambula napsal:

No, nevím PaMi
https://www.obeli...26page%3D4

já tam čtu:
Popis výrobku
Dvě lahve plynového systému Multimatik pro karavany a karavany. Pravidelná spotřeba pod tlakem zajišťuje maximální průtok. Zařízení má 2 polohy, integrované automatické spínání a bezpečnostní systém.

Asi každý koukáme na něco jiného.


Nene. Koukáme na to samé. Já jsem to četl v komentářích (Peter Schneider).
bambulabambulaČlen
Přidáno před 5 let
No, nevím PaMi
https://www.obeli...26page%3D4

já tam čtu:
Popis výrobku
Dvě lahve plynového systému Multimatik pro karavany a karavany. Pravidelná spotřeba pod tlakem zajišťuje maximální průtok. Zařízení má 2 polohy, integrované automatické spínání a bezpečnostní systém.

Asi každý koukáme na něco jiného.
Katka a Vlasta
R
Roman MarsalaČlen
Přidáno před 5 let
Na tento prepínač by som sa dal aj ja nahovoriť. Ak by mal niekto info, kde sa da objednat, budem rad. Dik.
Roman 42, Iveta 40, Marek 10
Roman Marsala Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PaMiPaMiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

bambula napsal:

Podívej se na
https://www.obeli...26page%3D4

Nemám, ale chci si to koupit.

Ale jasně tam píší:
Leider ist die Multimatik nicht für Wohnwägen und Wohnmobile erlaubt
Bohužel Multimatik není povolen pro karavany a obytné vozy
bambulabambulaČlen
Přidáno před 5 let
Podívej se na
https://www.obeli...26page%3D4

Nemám, ale chci si to koupit.
Katka a Vlasta
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 5 let
Ruční přepínání musí být tak že není za žádnou cenu možný odběr z obou lahví současně. Rozdělovník od Trumy to rozhodně neumí. Slovíčko nabastlit bych tedy přeformuloval nejradši o mnohem drsnější výraz víc.

Jediná věc která to umí je T kus od GOK který je o x příspěvků výš. Nicméně jeho cena je vysoká a jiný produkt který by byl homologovaný a navíc měl na konci patřičné šroubení neexistuje. Dodává se pro přepínání mezi lahví a plyn nádrží.

Uvědomuje si vůbec někdo, že to ten DUO Control přepne na druhou láhev záměrně, při poklesu tlaku? K čemu mi bude že budu trápit topení chudou směsí jen proto abych vyčerpal plyn do dna. Tak bud si koupím pořádný plyn a pak je po problému a nebo to nějak ošulím a pak si zbytečně zakouřím ledničku, nebo zasazím komín topení.

Naštěstí Truma Combi sama rozpozná že už je plyn s tlakem na hraně a raději to hodí do chyby.

Když to shrnu tak bohužel není levnější řešení než origo T kus od GOK a nebo přímo DUO control. Jiné řešení už zase není určené pro jízdu takže taky nic. (snad jen CAVAGNA s el ventilem, ale to je dražší než Truma)
EmhEmhČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

No tak tam zkusit nabastlit třeba tohle https://www.campi...rozdelovac . Asi by to byla tak trochu prasečina a nevím jak by to prošlo u revize.


Nejsem plynař, ale nejsou tyto ventily určeny už na regulovaný plyn? Moc nechápu proč nepoužít bezpečné a tomu určené zařízení. (možná jsem moc velkej srab co se týče plynu).
Míra + Eliška
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 5 let
No tak tam zkusit nabastlit třeba tohle https://www.campi...rozdelovac . Asi by to byla tak trochu prasečina a nevím jak by to prošlo u revize.
Zdraví
Luboš a Dáša
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Chlapi_sobe napsal:

Ahoj, dekuji vsem za nazory. Chvalu na Duocontrol jsem slyset nechtel, toho je tu nekolik vlaken vedle a nechci jej. Mam v soucasnem aute Monocontrol s crash senzorem od Goku a po pridani druhe lahve resim levne prepináni bez nutnosti sroubovat hadice. Gok vyrabi takovy prepinac co potrebuju (foto) ale je drahy a eshop do Cech neposíla. Hledam levnejsi variantu u nas. No asi nebude.

https://www.obelink.nl/
napiš tam.
Nikde jinde jsem zatím neviděl více "blbostí" k plynu jako tam.
Upravil hymer662 dne 05.12.2018 11:17, před 5 let
C
Chlapi_sobeČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, dekuji vsem za nazory. Chvalu na Duocontrol jsem slyset nechtel, toho je tu nekolik vlaken vedle a nechci jej. Mam v soucasnem aute Monocontrol s crash senzorem od Goku a po pridani druhe lahve resim levne prepináni bez nutnosti sroubovat hadice. Gok vyrabi takovy prepinac co potrebuju (foto) ale je drahy a eshop do Cech neposíla. Hledam levnejsi variantu u nas. No asi nebude.
Chlapi_sobe Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let
Dobre a existuje crash senzor, ktery jde pridat k normalnimu regulatoru, aby slo pouzivat plyn za jizdy, nebo to neresite?
Lada a VendulkaLada a VendulkaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, mám duocontrol v druhém autě a vždy bez problémů vysaju láhev do dna. :-)
Láďa a Vendulka
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let
Duocontrol jsem měl, fungovalo to, jak píšou ostatní, první láhev (propan) do dna. Asi po roku provozu začal ale stávkovat.
Řešil jsem dilema : opravit / koupit nový nebo vyřešit jinak.
Nakonec jsem se rozhodl k jinému řešení. (nemám v nadstavbě měření stavu plynu) a to mi nakonec nejvíce vadilo, že jsem u druhé láhve nevěděl, kolik je tam ještě plynu.
Nakonec jsem koupil ve srovnání ceny s duocontrolem regulátor s manometrem za pár stovek a nevadí mi, že musím jít láhev přepnout, ale mám přehled o tlaku, potažmo za ty roky provozu i odhad podle tlaku, kolik je tam ještě plynu.
Ano mohl jsem přidat manometr i k duocontrolu , ale upřímně: dávat za toto řešení znova 4-5 tis. se mi nechtělo.
V létě (i v jiném období) mám volně k dispozici druhou láhev ke grilu, kterou vytáhnu a postavím s grilem, kde se mi to jeví jako nejlepší místo na grilování.
Každé řešení má své výhody a nevýhody.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 5 let
Souhlasím s Parag a Marcem. Také máme už několik let Duoocontrol, používáme čistý propan a lahev je po přepnutí vždy prázdná až "do dna".
Zdraví
Luboš a Dáša
Upravil Lubos a Dasa dne 04.12.2018 22:37, před 5 let
M
MarecČlen
Přidáno před 5 let
Mám také duocontrol a nemám problém s vyprázdněním lavhve s propanem ani v zimě. Předpokládám, že k dřívějšímu přepnutí na druhou by mohlo dojít při větším odběru spotřebičů, např. když jede topení na max a v lahvi už je málo plynu.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.


Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.


Bylo mi řečeno,že právě v zimě se i s čistým propanem lahev bohužel nevyprázdní úplně,protože se přepíná při tlaku tuším 0,6Bar.


Píši jen moji zkušenost.Já jsem však ve svém věku už pohodlný a nechce se mi ve tři rano v -20 chodit přehazovat ventil z jedné lahve na druhou.Jinak každý podle svého gusta.
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

parag napsal:

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.


Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.


Bylo mi řečeno,že právě v zimě se i s čistým propanem lahev bohužel nevyprázdní úplně,protože se přepíná při tlaku tuším 0,6Bar.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.


Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.


Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 22
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,445,459 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23808 sekund | Průměrně za: 0.23808 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB