Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Elektro centrála

Poslední aktualizace před 6 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Omluva haskymu.Moje připomínky směřovaly na funa,zapoměl jsem označit toho s kýn nesouhlasìm.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Každý ať si vybere co mu sedí.Finito

Tak tak, souhlasím bezvýhradně.

Automatické sloučení 11.10.2018 20:04:

Citovat

hasky napsal:

Tak teď jsi mi dal.Jezdíme každý druhý víkend a pokud si vzpomínám,tak jsem ji nastartoval na Kozím Hrádku v únoru v roce 2015.Proto jsem napsal pro sichr.

Mám stejné zkušenosti. Vozil jsem ji, ale použil celkem 2x, z toho jednou na zkoušku. Byl to takový dvoutaktní divočák. S karavanem jsem byl závislý na elektrice, nyní už naštěstí nejsem.

Automatické sloučení 11.10.2018 20:14:

Citovat

zemanekpetr napsal:

Elektrocentrála není přežitek.

Samozřejmě, komu vyhovuje, ať ji klidně používá ke své spokojenosti. Neber si to špatně. Já nevydržím na jednom místě déle než 2 - 3 dny. Většinou jsme jenom jeden den a jedeme dál. Nebo jezdíme víkendy. Na to není nutná elektrocentrála.
;)
Fun
Smile
Upravil Fun dne 11.10.2018 20:14, před 6 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Ano fune.Beru to tak že už elektrocentrála není přežitek jak jsi tvrdil a každé technické řešení má své plus a mínus a je obrovský rozdìl co potřebuje víkendový karavanista a co ten kdo prožije půlku roku v obytce.Na nováčka bych nereagoval ale u "majitele" předpokládám ......
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Uděláme kompromis, elektrocentrála není přežitek pouze jako "sichr" a to ještě v zimě.:D

Chápu, že tobě vyhovuje, na tvůj způsob ježdění. Já ti to neberu.
Ale já si neumím představit pustit večer centrálu na parkovišti, nebo na STPL.
Fun
Smile
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Máme centrálu 950W rozhodně ji nepovažuji za přežitek, výkon stačí úplně v pohodě i na 3 auta.
Přesto že jsem ji použil na výjezdech jen cca. 3-4x bez ní bych to mrazu nejel. Lifepo baterie je jedno z řešení ale pro ty co hodně jezdí, pokud jedu v zimně jednou/dvakrát za zimu tak to mně úplně, stačí ta centrála.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Ano fune.Beru to tak že už elektrocentrála není přežitek jak jsi tvrdil a každé technické řešení má své plus a mínus a je obrovský rozdìl co potřebuje víkendový karavanista a co ten kdo prožije půlku roku v obytce.Na nováčka bych nereagoval ale u "majitele" předpokládám ......


Dotklo se tě, že jsem nazval centrálu přežitkem. Dobře. Řeknu ti proč jsem použil tak kategorický termím.
Čtou nás začátečníci a já chci, aby si dobře rozmysleli a promysleli, jestli ji potřebují. Protože investice za 30000Kč není malá.
Fun
Smile
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Centrála za 30K není nutná dá se pořídit i levněji :)

https://www.lidl-...gLqq_D_BwE

My máme stroj kolem 10000.- a spokojenost.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Fune,další nesprávná informace pro začátečníky.Napravìm.Elektrocentrálu jde pořídit od 4000kč do 30000kč.Když ty ji nepotřebuješ ,neznamená, že je přežitek.Na dalšì poznámky co si nedovedeš představit nechci reagovat ,to by bylo fakt dlouhé a chce to pivo.Vidìm ,že jsme se shodli.

Automatické sloučení 11.10.2018 21:34:
Dokončím.U majitele těchto stránek předpokládám větší přehled.Nic ve zlém.Nic se mě nedotklo.
Upravil zemanekpetr dne 11.10.2018 21:34, před 6 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Omluva haskymu.Moje připomínky směřovaly na funa,zapoměl jsem označit toho s kýn nesouhlasìm.


Beru a vše je každého věc.Elektriky není nikdy dost.
Hasky
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Fune,další nesprávná informace pro začátečníky.Napravìm.Elektrocentrálu jde pořídit od 4000kč do 30000kč.Když ty ji nepotřebuješ ,neznamená, že je přežitek.

Snažíš se mě chytit za slovo, ale přečti si znovu otázku. Dotaz byl na co nejtišší centrálu. A tu neseženeš za 4000, vážně ne.
Mě jde o věc. Zbytečným debatám se vyhýbám.
Ahoj.
Fun
Smile
B
BeryČlen
Přidáno před 6 let
Nedá mi to nezeptat se - pokud někdo vozíte centrálu jenom tak pro stýčka příhodu, nestačí vám k tomu účelu tichej motor s altíkem v autě ? :-)

Přiznám se, že jsem o "centrále" taky uvažoval, respektive jsem trochu pokusoval s konstrukcí něčeho co nejmenšího a nejlehčího pro přímý dobíjení baterky bez potřeby další transformace z věcí co se válely v garáži (25ccm dvoutakt ze strunovky + altík z favorita), ale po pár pokusech jsem si málem nafackoval, jakou že blbostí to ztrácím čas, protože:

Pokud by došla baterka v přívěsu, mám na střeše teoretických 160W solár co do večera něco vyrobí, pokud by to nestačilo, jistí to baterka v autě, v nejhorším zavčas oživená altíkem. A pokud bych i tu podvybil a nenastartoval (nehrozí, jednu starší rezervní vozím ješte pod podlahou kufru v prostoru rezervy, ale čistě teoreticky, kdybych ji taky připojil, zapoměl a vybil), parkuju obvykle tak, aby auto šlo v nouzi nejvyšší roztlačit (v dobách ježdění pod stan, samozřejmě bez soláru, zato pořád s lednicí, to bývala pravidelná rozcvička, stačilo zůstat dva dny na místě bez výletu nebo přejezdu jinam :-))
No a pokud bych neměl možnost auto ani roztlačit, tak vytáhnu z kufru startovací kabely nebo prodlužku případně nabíječku (+ druhá odpočívá v přívěsu nepoužívaná ve funkci zdroje), jsem přece v kempu a v okruhu 10 metrů stojí několik dalších aut a rozvaděč :-))))) (jezdíme jen do kempů, ale nepřipojujeme se, pokud to není zahrnuto neodečtitelně v ceně a současně není zataženo, jezdíme jen v létě.)
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Já bych chtěl koupit centrálu .
Jezdíme v zimě na divoko na lyže. Koupil jsem obě z Lidlu. Obě jsem vrátil První jela
a kolísaly tak otáčky že jsem ji po 20 minutách vypl a vrátil. Vlastně jsem se bál na ni něco vůbec zapojit.
Kamošovi se zastavila a už nešla ani protočit.
https://www.carav...owstart=20

Bral jsem to jako svoji blbost, že jsem nekoupil tu co ji testoval Karel..Když se objevila na ta v té zelené hranaté krabici hned jsem ji objednal došla poštou.Nalil jsem olej na střed měrky po zatáhnutí za špagát se hned rozsvítila kontrolka že nemá olej. Dolil jsem na max znovu si přečetl že olej se kontroluje při nezašroubované měrce což je že skoro vytéká ven. prostě byla vadná signalizace výšky oleje.
Poslali jsme dotaz jestli nemůžeme něco opravit sami. Chtěli souhlas se zpracováním osobních údajů a ještě cosi. Tak jsme to zabalili a poslali zpět.
https://www.carav.../241_1.jpg

Nutno dodat že vrácení zdarma bez problémů přes PPL je nutno mít dva dotazníky a zvenku nalepený lístek pro PPL . Lístek na požádání došel na email za chvilku.

Minulý rok jsem nabíjel tak že jsme stáli s přívěsem a oktávkou na parkovišti ,nechali nastartované a přes startovací kabely jsme nabíjel baterku do karavanu.

Chtěl bych centrálu ,protože ji budu používat cca 6 x za rok nechce se mi kupovat ji za balík.
Ale krám který nenatočím je mi taky k ničemu.

Solár nechci z důvodu obměny karavanu.

Pokud se pár z Vás shodne na nějaké centrále budu rád.

Gut
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Bery napsal:

Nedá mi to nezeptat se - pokud někdo vozíte centrálu jenom tak pro stýčka příhodu, nestačí vám k tomu účelu tichej motor s altíkem v autě ? :-)

Přiznám se, že jsem o "centrále" taky uvažoval, respektive jsem trochu pokusoval s konstrukcí něčeho co nejmenšího a nejlehčího pro přímý dobíjení baterky bez potřeby další transformace z věcí co se válely v garáži (25ccm dvoutakt ze strunovky + altík z favorita), ale po pár pokusech jsem si málem nafackoval, jakou že blbostí to ztrácím čas, protože:

Pokud by došla baterka v přívěsu, mám na střeše teoretických 160W solár co do večera něco vyrobí, pokud by to nestačilo, jistí to baterka v autě, v nejhorším zavčas oživená altíkem. A pokud bych i tu podvybil a nenastartoval (nehrozí, jednu starší rezervní vozím ješte pod podlahou kufru v prostoru rezervy, ale čistě teoreticky, kdybych ji taky připojil, zapoměl a vybil), parkuju obvykle tak, aby auto šlo v nouzi nejvyšší roztlačit (v dobách ježdění pod stan, samozřejmě bez soláru, zato pořád s lednicí, to bývala pravidelná rozcvička, stačilo zůstat dva dny na místě bez výletu nebo přejezdu jinam :-))
No a pokud bych neměl možnost auto ani roztlačit, tak vytáhnu z kufru startovací kabely nebo prodlužku případně nabíječku (+ druhá odpočívá v přívěsu nepoužívaná ve funkci zdroje), jsem přece v kempu a v okruhu 10 metrů stojí několik dalších aut a rozvaděč :-))))) (jezdíme jen do kempů, ale nepřipojujeme se, pokud to není zahrnuto neodečtitelně v ceně a současně není zataženo, jezdíme jen v létě.)


Pokud jezdíš pouze do kempů,nepotřebuješ nic.Pokud vybiješ,připojíš se a nabiješ.Pokud jezdíš převážně mimo kempy,nemáš se fakt kam připojit.

Automatické sloučení 12.10.2018 06:13:

Citovat

gut napsal:

Já bych chtěl koupit centrálu .
Jezdíme v zimě na divoko na lyže. Koupil jsem obě z Lidlu. Obě jsem vrátil První jela
a kolísaly tak otáčky že jsem ji po 20 minutách vypl a vrátil. Vlastně jsem se bál na ni něco vůbec zapojit.
Kamošovi se zastavila a už nešla ani protočit.
https://www.carav...owstart=20

Bral jsem to jako svoji blbost, že jsem nekoupil tu co ji testoval Karel..Když se objevila na ta v té zelené hranaté krabici hned jsem ji objednal došla poštou.Nalil jsem olej na střed měrky po zatáhnutí za špagát se hned rozsvítila kontrolka že nemá olej. Dolil jsem na max znovu si přečetl že olej se kontroluje při nezašroubované měrce což je že skoro vytéká ven. prostě byla vadná signalizace výšky oleje.
Poslali jsme dotaz jestli nemůžeme něco opravit sami. Chtěli souhlas se zpracováním osobních údajů a ještě cosi. Tak jsme to zabalili a poslali zpět.
https://www.carav.../241_1.jpg

Nutno dodat že vrácení zdarma bez problémů přes PPL je nutno mít dva dotazníky a zvenku nalepený lístek pro PPL . Lístek na požádání došel na email za chvilku.

Minulý rok jsem nabíjel tak že jsme stáli s přívěsem a oktávkou na parkovišti ,nechali nastartované a přes startovací kabely jsme nabíjel baterku do karavanu.

Chtěl bych centrálu ,protože ji budu používat cca 6 x za rok nechce se mi kupovat ji za balík.
Ale krám který nenatočím je mi taky k ničemu.

Solár nechci z důvodu obměny karavanu.

Pokud se pár z Vás shodne na nějaké centrále budu rád.

Gut


Ahoj.Používám na výjezdy i ve firmě ZIPPER ZI-STE1000IV a spokojenost.

Automatické sloučení 12.10.2018 06:13:

Citovat

gut napsal:

Já bych chtěl koupit centrálu .
Jezdíme v zimě na divoko na lyže. Koupil jsem obě z Lidlu. Obě jsem vrátil První jela
a kolísaly tak otáčky že jsem ji po 20 minutách vypl a vrátil. Vlastně jsem se bál na ni něco vůbec zapojit.
Kamošovi se zastavila a už nešla ani protočit.
https://www.carav...owstart=20

Bral jsem to jako svoji blbost, že jsem nekoupil tu co ji testoval Karel..Když se objevila na ta v té zelené hranaté krabici hned jsem ji objednal došla poštou.Nalil jsem olej na střed měrky po zatáhnutí za špagát se hned rozsvítila kontrolka že nemá olej. Dolil jsem na max znovu si přečetl že olej se kontroluje při nezašroubované měrce což je že skoro vytéká ven. prostě byla vadná signalizace výšky oleje.
Poslali jsme dotaz jestli nemůžeme něco opravit sami. Chtěli souhlas se zpracováním osobních údajů a ještě cosi. Tak jsme to zabalili a poslali zpět.
https://www.carav.../241_1.jpg

Nutno dodat že vrácení zdarma bez problémů přes PPL je nutno mít dva dotazníky a zvenku nalepený lístek pro PPL . Lístek na požádání došel na email za chvilku.

Minulý rok jsem nabíjel tak že jsme stáli s přívěsem a oktávkou na parkovišti ,nechali nastartované a přes startovací kabely jsme nabíjel baterku do karavanu.

Chtěl bych centrálu ,protože ji budu používat cca 6 x za rok nechce se mi kupovat ji za balík.
Ale krám který nenatočím je mi taky k ničemu.

Solár nechci z důvodu obměny karavanu.

Pokud se pár z Vás shodne na nějaké centrále budu rád.

Gut


Ahoj.Používám na výjezdy i ve firmě ZIPPER ZI-STE1000IV a spokojenost.
Hasky
Upravil hasky dne 12.10.2018 06:13, před 6 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ja tedy centralu nemam, vystacim si s bateriemi a solarem.
Ale , zajimalo by mne, kde se da centrala pouzit aniz bych nekoho obtezoval hlukem a smradem.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
dedededeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ja tedy centralu nemam, vystacim si s bateriemi a solarem.
Ale , zajimalo by mne, kde se da centrala pouzit aniz bych nekoho obtezoval hlukem a smradem.


Kde se dá použít centrála? Jezdím s dětma od podzimu do jara každý měsíc na prodloužený víkendy do Alp, na parkoviště přímo pod lano a věř, že bych centrálu nevyměnil za žádný solár a další dobíjecí věci. Mám Hondu a nedám na ní dopustit je tichá a hlavně spolehlivá, v horách se sněhem na střeše a při -15 dobíjím každý druhý den a věř, že to opravdu nikomu nevadí.

Namlouvejte si co chcete ale jestli se mám v zimě spolehnout na centrálu tak jedině na Hondu, ostatní centrály ze supermarketů jsou pouze nespolehlivé náhražky.
E
edahermanČlen
Přidáno před 6 let
Zdárek.Pokud jsem dobře pochopil příspěvky,tak centrálu občas použijí převážně ti,kteří jezdí nadivoko.A v tom případě z použitím centrály problém nevidím.Zvířátka to určitě snesou.Když jsme se "flákali" po severu Norska,Švédska a Finska tak centrály bylo vidět že běhají převážně ekologickým Švédům.A problém nebyl žádný.
Upravil edaherman dne 12.10.2018 08:41, před 6 let
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ja tedy centralu nemam, vystacim si s bateriemi a solarem.
Ale , zajimalo by mne, kde se da centrala pouzit aniz bych nekoho obtezoval hlukem a smradem.


Tak třeba v Itálii-lyžování-parkoviště Kronplatz,100m k vleku.V sezóně mraky bydlíků z I,D,A,CZ...každej druhej po lyžování nastartuje kus od auta a není problem.Má to svoje kouzlo a jiné řešení je buď moc drahé(tedy kvůli 2x lyžování v roce),nebo zbytečné.

Solár v léťe,baterka 180Ah a v zimě centrála Zipper za 8000,-.

Centrála není přežitek.Lifepo baterka je řešení,sice drahé,ale většina z nás jezdí na pobytovku do kempu(připojíš se),nebo poznávačku(dobije solár,případně auto při přejezdu) a v zimě-já třeba stojím na tom Kronplatze i týden,nebo přejedeme do jiného areálu tak 50-100km a to ti baterku(i Lifepo) nedobije.

Toť názor,vlastní zkušenost.

How
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Musim dat dede za pravdu, jezdime uz 30 let pres vanoce do svycarskeho St.Moritz, kde stojime na parkovisti pod Lanovkou 19 - 21 dni
a protoze slunce sviti v zime 5 hodin, ta Efoy ze 5,5 A nestaci taky plne dobyt baterie, bezi napretrzite topeni, Truma Boiler, nejmene 2x denne
Wechselrichter 2000W,kompr. lednice, vodni pumpa, takze je pro mne ta centrala-Honda nezbytnym prislusenstvim, kdyz stoji nekdo s ob. vozem
vedle na strane,kde mam hondu zabudovanou, tak ji vyndam a udelam jamu do snehu 4m za autem a tam hondu postavim a uz neni nic slyset,
a v zime, kdyz se stoji pod lanovkou ve 2000 m pri 32 stupnovem mrazu, jsem nevidel jediny ob. vuz bez centraly, jedina alternativa by byla
brennstoffzela od trumy s 20 A vykonem na plyn, ktera stoji 190 000 czk, a ve svycarsku stoji 11kg flaska v zime 50 franku + kauce 150 franku.
Honza,
E
edahermanČlen
Přidáno před 6 let
I já jsem opět začal centrálu používat.Dělali mi takzvanou optimalizaci na totální nezávislost,aut.přepínání baterií,FV 280W,2x trakční baterie a další doplňky.Ano,od jara do podzimu vše v pohodě,ale v zimě prostě nic.No a přeci od někud nepojedu domů protože nemám elektriku - ne nepojedu - nastartuji centrálu a užívám volna atd .........Můj požadavek na nezávislost byl přesně dán,a stejně to je nefunkční.Tak že centrála a jede se dál.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Takže v podstatě jen na těch parkovištích u lanovky. Tolerují to všude ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 17
Členové online 1
Autoroller

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,439,417 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18886 sekund | Průměrně za: 0.18886 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB