Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Elektro centrála

Poslední aktualizace před 6 let
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 6 let
Dobrý den, jaká je vhodná Elektrocentrala do obytnaku, měla by být co nejtišši.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Elektrocentrála je dnes již přežitek. Je hlučná (všechny i Honda), páchne benzínem a je nepohodlná na manipulaci.
Fun
Smile
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 6 let
a co poradíš? Jsem laik
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, podívej se sem:
https://www.youtu...S3TyBQ9BuI
ale je fakt drahá...

když jsem to řešil, narazil jsem na podobné video kde byla Honda a Zipper a ten byl výrazně tiší než Honda, ale stejně ne tak jako ta zadeklovaná... v řádu cca. 5 db tuším, ale nemůžu to najít...

a ještě koukni sem:
https://www.youtu...F8cgS_D1aM

Fun: pls jde něčím tichým nahradit, co by poskytovalo dost pro spotřebič 1000W? Soláry u mě nelze...
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 6 let
Tak co to znamená,to není centrála?
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

dukecz napsal:

Fun: pls jde něčím tichým nahradit, co by poskytovalo dost pro spotřebič 1000W? Soláry u mě nelze...

Ano, používám měnič 1500W. Kávovar 1250W i kulmofen 1000W. LiFePo4 baterka. Bez solárů. Vydržíme víkend a baterku dobijeme přejezdem. Letos Itálie 3 týdny bez elektrické přípojky.

S vyššími požadavky na energii, nevím jakou spotřebu potřebuješ, soláry, efoy.

Není-li zbytí:
Tip na slušnou a lacinou centrálu: https://www.lidl-...p100215397
Fun
Smile
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

dukecz napsal:

Fun: pls jde něčím tichým nahradit, co by poskytovalo dost pro spotřebič 1000W? Soláry u mě nelze...

Ano, používám měnič 1500W. Kávovar 1250W i kulmofen 1000W. LiFePo4 baterka. Bez solárů. Vydržíme víkend a baterku dobijeme přejezdem. Letos Itálie 3 týdny bez elektrické přípojky.

S vyššími požadavky na energii, nevím jakou spotřebu potřebuješ, soláry, efoy.

Není-li zbytí:
Tip na slušnou a lacinou centrálu: https://www.lidl-...p100215397


Elektrické topení - teď jsem se díval na příkon a zjistil jsem, že je jenom 410W, jede zhruba tak polovinu doby, když budu počítat s dalšími věcmi tak mám spotřebu tak 0,95Ah při napětí 230V. To by teoreticky mohlo fungovat, protože 2 noci je max, tzn. nějakých 20 hodin...
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fun napsal:

Elektrocentrála je dnes již přežitek. Je hlučná (všechny i Honda), páchne benzínem a je nepohodlná na manipulaci.


Promiň, nesouhlasím. Záleží na tom, jak máš použití centrály vyřešené. Pokud zapátráš na těchto stránkách v historii, popisoval jsem možnost a dodal fotky na zabudovanou Hondu 10i. Máme tento obytný vůz již jedenáctý rok, najeto 230 tis.km. Jezdíme často v zimě do Alp. Někdy jen na dvě noci, ale někdy na déle. Máme v nástavbě 180 Ahod Aku, která sice může vydržet dva dny a dvě noci, ale dostala by "zabrat", t.j. byly by vybita tak, že by se rapidně snížila její životnost. Jenže je snadné přijít z lyžování, nastartovat na 3 hod. centrálu a dobít to, co jsme za noc spotřebovali. Zabudovaná centrála není 5 m od auta slyšet, mohu od auta odejít, třeba do hospody na večeři, bez strachu o centrálu. Na jednu nádrž běží až 11 hod.
Mimochodem, máme také zabudovaný 1500W měnič.
Celých 11 let tento systém funguje k naprosté spokojenosti. A benzín v autě, ani spaliny cítit vůbec nejsou. A manipulace je s ní jen při doplňování benzínu.
Pepa
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
@dukecz
Bohužel mi to vychází na 680Ah
Musel bys mít baterku cca 1000Ah. Lepší je topit plynem.

Výkon děl 12 ne 230

Automatické sloučení 10.10.2018 22:38:
@Pepa z Plzne
Ahoj. Zdravím. Vím jak to máš a je mi jasné, že s tím jsi spokojený. Ale sám říkáš, že to je již 11 let.
Také uvaž, že jen málokdo má na boku auta vhodnou skříňku.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 10.10.2018 22:40, před 6 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let
ano, psal jsem dřív než přemýšlel, nebo teda počítal... 2 hodiny 30 minut provozu na 100Ah baterku když nepočítám žádné ztráty...
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

zafirka napsal:

Dobrý den, jaká je vhodná Elektrocentrala do obytnaku, měla by být co nejtišši.



Musíš vědět zda se ti oplatí do ní moc investovat vzhledem k využití . Hlučnost bych moc neřešil rozdíl mezi Hondou a jinými srovnatelně dle videa je 5 decibelů a cena rozdílu vysoká . Pokud jezdíš hodně podzim a zima na delší výjezdy potom to má význam řešit . Ja jsem zvolil Kipork 2000.IG. rychleji dobíjí utáhne i dvě auta v pohodě a nějaké to nářadí + záložní zdroj k RD. domku . Hlavně neber dvou takt .Generátor
typ: multipólový, digitálně řízený, invertorový
AC jmen. proud:7,0 A/230V
DC jmenovitý proud: 8,3A/12V
hmotnost: 22kg !!!
objem nádrže: 3,7 l
rozměry (výška x šířka x délka):51× 30×43cm
naměřený akustický výkon: (vzdálenost 0m/7m) 95/54 dB(A
Žijeme jen jednou.
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Mam uz leta Hondu 10Ui /1000W ktera ma normalne hlucnost 59 DbA, ale ja jsem ji predelal alternativne na plyn a mam ji zabudovanou na strane
v boxu pod podlahou ktery jsem zvenci i zevnitr odhlucnil penovymi deskami s pyramidami a mam jeste prodlouzeni vyfuku 2m, tim muzu nechat
centralu bezet v boxu, snizil jsen tim hlucnost na merenych 49 DbA, a muzu taky tu centralu vyndat (v Zime) a napojit rychlospojkou plynu az
na 4 m dlouhou hadici dale od vozu, ta centrala bezi ale ted tak tise, ze moje kompresorova lednice je pri behu hlucnejsi.
V zime je centrala nezbytne prislusenstvi, kdyz se stoji napr 14dni u Lanovky bez pripojky proudu, ale v lete se centrala moc nepotrebuje, protoze
jsme ale az 8 mesicu (jaro,leto,podzim) na cestach po evrope, a ja taham jeste prives (750kg), kde mam na pr. elektricky klic na povoleni kol,
kufrikovy kompresor, nabijecku na batterii pro skutra,ktereho taky vozim v privesu, vse na 230V, tak si vuz udrzuji a pripadne opravy delam sam,
proto je pro me ta cantrala nepostradatelna, i kdyz mam zabudovany Wechserrichter 4000W, solarni panely 300Wp, Efoy 1600 a AGM-optima Baterie
celkem 300AH. Videl jsem na cestach ze dost majitelu ob.vozu maji centralu v odhlucnenem boxu na strese vozu. drive jsem mel v mem VW-Pikapu
s obytnou kabinou na lozne plose v podlaznim prostoru zabudovanou Hondu 500W, kde jsem vyhodil zatahovaci strart a misto toho jsen na klikovou
hridel napasoval volnobezny ritzel ze zadniho kola horskeho kola a vedle mororu centraly starter ze skutra s napasovanym pevnym ozubenym
koleckem taky ze stromecku horskeho kola, spojil to retezem a na cok jsem pouzil ovladaci servo ne smerove kormidlo pro modely letadel,
propojij jsem potom kabely do ob. kabiny vozu a ziskal jem perfektni elektricke startovani centraly. (jo a ty ozubena kolecka jsem samosrejme spojil
retezem s kola). Vozim jeste desetimetrove nerezove lano o prumeru 6cm, se kterym jistim centralu, kdyz bezi mimo vuz.
Honza
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Honzo ty můžeš konkurovat ČEZU máš to ale na AVII nad 3.5t to si my nemůžeme dovolit .

Ptal se na nejtišší centrálu -zatím vede Honda ale je dosti drahá oproti stejně dobrým 4.taktním . Dají se odhlučnit upravenou krabicí s otvory viz video a je po problému .
Žijeme jen jednou.
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 6 let
Myslel jsem centrálu,jako takový záložní zdroj,kdyby něco.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Elektrocentrála není přežitek.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.Mám na střeše 320 W panely a pokud jedu v zimě více jak na tři dny tak centrálu pro sichr beru vždy.Centrálu mám Zipper 1000 W a spokojenost.
Hasky
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

hasky napsal:

Ahoj.Mám na střeše 320 W panely a pokud jedu v zimě více jak na tři dny tak centrálu pro sichr beru vždy.Centrálu mám Zipper 1000 W a spokojenost.

Kolikrát za zimu ji zapínáš?
Fun
Smile
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

hasky napsal:

Ahoj.Mám na střeše 320 W panely a pokud jedu v zimě více jak na tři dny tak centrálu pro sichr beru vždy.Centrálu mám Zipper 1000 W a spokojenost.

Kolikrát za zimu ji zapínáš?


Tak teď jsi mi dal.Jezdíme každý druhý víkend a pokud si vzpomínám,tak jsem ji nastartoval na Kozím Hrádku v únoru v roce 2015.Proto jsem napsal pro sichr.
Hasky
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Ano,jezdit a jezdit je rozdìl.Kdo jezdí víc jak na tři dny na podzim a v zimně a chce pobýt na fajn místě neodsuzuje elektrocentrálu do šrotu jako přežitek.Já v tuto dobu trávìm cca 60sát dní na divoko a startuju často.Já bych zase klidně mohl označit parkování za 500set za přežitek ale nedělám to. Každý ať si vybere co mu sedí.Finito
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Ano,jezdit a jezdit je rozdìl.Kdo jezdí víc jak na tři dny na podzim a v zimně a chce pobýt na fajn místě neodsuzuje elektrocentrálu do šrotu jako přežitek.Já v tuto dobu trávìm cca 60sát dní na divoko a startuju často.Já bych zase klidně mohl označit parkování za 500set za přežitek ale nedělám to. Každý ať si vybere co mu sedí.Finito


Neodsuzuji ji - mám ji a věřím ji.
Hasky
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 10
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,436,578 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19958 sekund | Průměrně za: 0.19958 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB